МиГ-25ПД 1/72

Previous topic - Next topic

PELE

Поздрав људи,

Реших да се по други пут опробам... први покушај је био колико-толико успешан. Али овај пут мора боље! Иначе, и није толико лоша макета, пошто волим кршеве... сада просто уживам радећи их!  :D



У кутији су дати декали који добро належу на пластику, не распадају се у води нити гужвају. Исто важи и за стенциле, ту немам никакве замерке.



Што се ознака тиче, волео бих да урадим украјиски МиГ, али у опцији су ирачки, либијски и руски. Мада то ми је најмањи проблем, треба стићи до фарбања! На нету нигде нисам нашао слике украјинске 25ице, има само 3-4 слике ПДС верзије, мада искрен да будем не знам по чему се разликује од П или ПД верзије. Можда постоје разлике у електроници, али нисам сигуран. Ако неко зна нека напише, свака информација је добродошла!

Налетео сам на ПДС верзију:




Нисам пронашао никакав добар Walkaround за П/ПД верзију, само за РБ и РБТ...

За почетак ћу средити крила, сутра урезујем панеле комплет и сечем флапсове, биће у спуштеном положају, тако ми лепше изгледа...





Једно крило спремно за урезивање и касапљење... ;D




Крило је заиста велико, овде се види:



Толико за сада, сутра нове фотке, обећавам!

sezan

Odlicno Pele! Svaka cast za entuzijazam!Jedva cekam nastavak!Srecno!Trebace ti!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

PELE

Хвала Владо! Свестан сам свих проблема које ћу имати приликом склапања, надам се само да ће их бити мање јер сам више пута склапао исту макету...

Slobo

Kad sam poslednji put birao šta da uzmem, bilo je ili ovaj mig-25 ili mig-21um sa našim oznakama... Naravno da su oznake prevagnule ;D Ali možda jednog dana dođe i on u obzir ponovo.

Biće zanimljivo pratiti ovaj rad, vidim da su paneli plitki ko i na dvaes-kecu, taman da vidim preurezivanje panela , trebaće mi  ;)

Vidim da imaš skrajber (ili mi se samo čini), jesi li na ranijim radovima preurezivao panele sa njime ili nečim drugim (skalpelom, iglom). Pitam pošto ga ja nemam, a trebaće mi nešto za preurezivanje...

Samo napred, pozdrav!

PELE

Немам скрајбер, користим обичан ножић (црвена дршка са црном траком) , само окренем наопачке и то је то. Међутим, овај мој скалпел има туп врх, некако је чудан и прави одличне линије + избацује вишак пластике, не закопа линију уопште, па да после мораш да переш пластику или да поновиш урезивање.

Наравно, ако си у могућности, узми скрајбер, сигурно је боља варијанта од ове, мада мени ради посао сасвим ОК.

Dada

izvor, wiki
MiG-25PDS
This designation was applied to all surviving MiG-25P "Foxbat A"s. The aircraft were subsequently upgraded in the early 1980s.

dragan_mig31

Auuu poludeo si :P zezam se.To se trazi Migovi i samo Migovi :) Pipazi samo na to dali uopste su flapsovi spusteni dok je parkiran na zemlji.

Nemsy_29

Ajmo Pele opaaaaaaaa opaaaaaa!

Nego, posto ti ide 18-i usrkoro ima da dobijes neku Hasegawu, Tamiyu ili Trumpeter od mene i da odmoris malo od ovih Condora i tako tih "slabijih" proizvodjaca.

Al aj, odradices bolje ovo nego ja Tamiyu  :cheers

PELE

Далиборе, хвала за инфо!

Хаха, ма каква црна Тамија, то је за пензионере...  ::) шааалим се!  ;D

Нашао сам једну фотку, везано за флапсове:



То је то, мислим да могу да их исечем...

mig-29

dobro ces da se zaj*****s sa ovim...  ;D

wulf

Hoces li koristiti i rezinski kokpit , posto maketu radis malo detaljnije ?

PELE

Quote from: mig-29 on 12-01-2011, 10:26:16
dobro ces da se zaj*****s sa ovim...  ;D

Ма јок, чини ти се...  ;D

Што се кокпита тиче, све ће бити самоградња. Хтео сам да узмем резински на такмичењу, било би ми много једноставније него самоградња. Али нисам одавно правио кокпит комплет, добро би било да опет провежбам.  :)

Kerber

Samo ti radi, vezbaj samogradnju, jer taj "komplet" nikad nece da ti nedostane, a maketa uvek dobije vise od licnog pecata...(po meni).
Da me ne razume neko pogresno, nisam protiv dodataka, al' tvoje je samo tvoje, tako da uvek branim i taj stav.
Posto si vec nailazio na mine, koje ovakve makete znaju da ti postave, dovoljno si naucio da znas kako ces i sta ces dalje. Cepaj !

Slobo

Quote from: Pele on 12-01-2011, 00:27:32
Немам скрајбер, користим обичан ножић....

Mislio sam da je ona crna stvarčica skrajber. Elem, malo sam procunjao po internetu i nađoh danas u NS Olfin skrajber:

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,2542.0.html

824 din, ako nekog interesuje gde, nek pita.

Izvinjavam se što odoh malo offtopic  0:)

Goran A.

Nadam se da ce ovaj biti dobar kao i prethodni a kakav si zalet uhvatio, verovatno i bolji. Kamuflazne 25-ice dobro izgledaju da li ih je bilo u ovoj varijanti?