Heller - Nina

Previous topic - Next topic

alek

Evo jos jednog brodica iz moje flote. Dugo je stajao privrsen bez jednog jedra i nekih konopaca, skoro sam i to zavrsio pa rekoh da postavim neku slicicu :)
Slike kao slike, standardno lose, slikane mobilnim ali imam u planu jedan fotosession sa iskusnijim clanom foruma pa bi trebalo da obnovim slike svih mojih radova.
Oko ovog brodica nema toliko toga da se prica, maketa je isuvise jednostavna, osim jednog dela koji sam sam sebi zakomplikovao. Naime, ove "grede" na boku broda su izlivene sa sve koritom broda ali samo 2 komada. Ostale se stavljaju naknadno. E sad, ja sam lepo ofarbao sve i tek onda video da nisam stavio te delove. To i ne bi bila tolika muka da se oni lepo uklapaju, ali posto je trebalo dosta supljina da se popuni gitom, bilo je smirglanja, lepljenja, zafarbavanja, dofarbavanja... Jos jednu stvar su krile te gredice. Ove koje su bile izlivene imaju na sebi mini zakivke u pozitivu koje sam bio istakao drajbrasovanjem a nove su naravno bile glatke kao staklo. Jedino sto mi je bilo palo na pamet je da razvucem malo sprua do te mere da bude tanak kao ti zakivci, izbusim mini rupice, zalepim isecene delice razvucenog sprua i napravim zakivke. To je bilo malo komplikovanije ali sam uspeo, medjutim malo sam tada izgubio volju za ovom maketom pa sam je do kraja posle zbrzao tako da nisma najzadovoljniji kako je ispalo a moglo je da bude bas dobro.
Nisam preterano eksperimentisao sa uljanim bojama dok sam farbao ovaj brodic, vise je bilo drajbrasovanja i nijansiranja enamelkama.
To je to, sledi par slika ;)



Sandman

Uopshte nije loshe, chak naprotiv...

Nego, koji si konac koristio za vezivanje jedara za jarbole?
Na chetvrtoj slici se lepo vidi da su "konopci" skroz fini i ravni - bez tragova razdvajanja dlachica iz konca.
Da li si, ako je obichan konac za shivenje u pitanju, radio impregnaciju istog pre vezivanja ili posle, i chime?

alek

Uh taj konac... Taj je definitivno najbolji i odskace i po debljini i po materijalu od ostalih koje sam dobijao uz makete a potrosio sam ga vec :(
Njega sam dobio uz Revell Viking Ship posto je u kvazi 1/50 vidno je deblji od ovih koje sam dobio uz druge makete i hvala bogu nije presvucen onim glupavim slojem plastike ili cega vec koji odbija da se konac lepo ofarba u caju. Sa ovim sam uvek lepo radio, odlicno se farba, dovoljno cvrst da moze da se provlaci svuda, ma milina... Moracu da pogledam po prodavnicama sivace opreme da li ima nesto slicno. Inace nista mu nisam radio sem potapanja u crni caj. Dobro, kapanje super lepka na cvorove se podrazumeva.

flanker

Lep je.
Ovako kad su mu razvijena jedra treba da ima i mornare, deluje praznjikavo.
Ne znam zašto ih ne ubacuju u maketu, kao da treba da se uradi Ghost ship?!
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

alek

Da znas, bar za ove Kolumbove brodove mogu jer su kobajagi u 1/75. Pretpostavljam da ne stavljaju jer su uglavnom jedrenjaci u nekim totalno nenormalnim razmerama koje pritom uglavnom nisu tacne :(
Inace ako neko zna za neke figurice u 1/72(75) koje predstavljaju mornare iz 15tog, 16tog veka neka postavi link :)