ZVEZDA L 4500 R Maultier German Heavy Halftrack

Previous topic - Next topic

zaki

Vrlo kvalitetna maketa, delovi su lepo odliveni, skoro sve se precizno uklapa, sastavnica lepo objašnjava gde šta ide, kao što je već neko ranije rekao, maketa kao da je Dragon pravio


Radim vrlo polako, svaki drugi treći dan nešto zalepim, ali ne uzbuđujem se mnogo oko toga, baš uživam


Motor je detaljno urađen pa sad mogu da ga zatvorim da se ne vidi  ;D

hobby m

Jel ovih vozila bilo u Jugoslaviji nakon 2. sv. rata? I ako je, ima li tko kakvu fotku?

zaki

Verovatno je neki zarobljen, ali s obzirom na vrlo komplikovano vešanje koje je rezultiralo veliki broj kvarova kao i nedostatak rezervnih delova ne verujem da su se dugo koristila posle rata. Na netu sam viđao slike iz Rusije

zaki

Evo došao je i taj dan, moje prvo ozbiljnije farbanje airbrushom, nespretno i trapavo ali uspeo sam  :mjetal













Farbano Humbrol 94 mat.
:cheers

milanco

Deluje pedantno nije kao sto pricas ;D Samo napred videces lakocu farbanja ;)
Jedino me interesuje sta sui uradio sa unutrasnjoscu kabine jer vec ofarbana ? ili su vrata zamo prikacena zbog spoljasnjeg farbanja.
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

zaki

Motor sam uradio prilično detaljno pa sam onda sve to zatvorio, sa kabinom je slična stvar. Hteo sam da kamion ima svoju liniju a sa otvorenim vratima i podignutim poklopcima motora to bi definitivno izgubio. Na polici me čeka isti kamion samo bez gusenica tako da ću njega verovatno uraditi "otvorenim".

Ne žurim, od kada sam reinkarnirao svoj hobi iz mladosti silno uživam u njemu u svim aspektima, posebno u kupovini  :super
Radim polako pažljivo, detaljno, i jednostavno učim i kako bi majstori rekli, hvatam ruku.

Na netu sam video radove istog kamiona, nekoliko ljudi je sa prenaglašenim vederingom i jakom kamuflažnom šemom baš upropastilo svoj rad, taj utisak me čini vrlo konzervativnim u primeni tih tehnika. No videćemo kako će na kraju ispasti kad do toga dođem.

:cheers

zaki

Skinute trake posle farbanja i ugrubo složen da vidim kako izgleda








Plavac

Sviđa mi se za sada druže,nego jedino mi malo bodu oči prednji točkovi,popravi malo četkicom deo između felne i gume,vidi se malo prskanje od airbrusha :wink: Jedva čekam nastavak jer mi je jako interesantan kamion :D

Suhoj

Vrlo lepo izgleda za sad.
Koju boju si koristio?

rodeo

Covek je napisao Humbrol 94 mat - za one koji citaju tekst koji prati slike.


Inace svaka cast na farbanju, vrlo pedantno i lepo.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Profa

Lepo ovo izgleda za sada, uspelo prskanje :super
Iskoristi znanje drugih sa foruma - bojenje točkova ABom, sa maskiranjem: http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,9099.0.html, da ti se ne bi desio overspray kao sada :-\
Kasnije će ti trebati i prljanje: http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,761.0.html - ovo je primenjivo na celu maketu, ne samo na točkove ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

zaki

Iskustvo, maske za farbanje felni na točkovima sam radio sa širokom farbarskom trakom a otvor je isecan sa Olfinim Compass cutter. Trebao sam napraviti manji prečnik rupe i ukalkulisati pojavu overspreja posebno što zbog oblika točka traka ne naleže na felnu već je malo izdignuta. Šasija je farbana sa Humbrolovim 27004 GUNMETAL METALCOTE. Kada se osuši i malo ispolira krpicom dobija se baš lep efekt plavkastog presijavanja i dubine, jedino što metalcote ima sklonost da se otire. Danas ću celu maketu preprskati Prontom, pa će mo videti kako će ispasti.
Što se tiče tehnika ostarivanja nekako sam više naklonjen Tony Grenlandu nego Migu Jaminezu.
:cheers

Momcha

Odlicno izgleda.Nabavih i ja skoro ovo "kamionce".

Goran A.

Ako je felna izdignuta, zasto onda nisi zasticivao gumu a prskao felnu?

zaki

Isprskan sa Prontom, da li treba ovako da izgleda, iskreno nemam pojma, jer kao i druge stvari oko ove makete ovo mi je prvi put da primenjujem neku tehniku.  :think
U pozadini čeka Dragonov 88mm flak, biće kompozicija.
E sad treba da razmislim šta i kako dalje, naravno prvo ću da završim gusenice.