Roden 1/32 Gnome Monosoupape 9B

Previous topic - Next topic

Profa

Pre par dana je stigao, i nisam odoleo da ne krenem odma' u sastavljanje ;D
Maketa ima malo delova, od toga više eceraja nego plastike:


Motor je obojen MM aluminijum metalizerom, a cilindre sam zaprljao crnim pigmentom:


Podloga će biti drvena:


Jedini problem mi je stvarao šav od livenja po sredini cilindra, inače je na delovima višak materijala standardan za Rodena:


Obojeno i zaprljano, obojene svećice i montirano na stalak:


Propeler i podloga - osnovne boje su različite, uljana preko je burnt umbra, s' tim što će propeler biti laminiran, te sleduje još i tamnije drvo...


Montirani pokretači ventila i ecovane klackalice, ostalo još da razvučemo struju do svećica:


Sad još samo da se uljana osuši, pa da nastavim sa radom na propeleru... :naughty
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Mogao si jedan cilindar da das u preseku.

Dada

Quote from: AG02 on 25-03-2011, 22:34:23
Mogao si jedan cilindar da das u preseku.
Bolje da je napravio drvenu tezgu pa kako se radi generalka u 1/32 :) Od zamene lezaja, pa do uvlacenja karika, sa sve slajfovanjem ventila :P :D

Svidja mi se ideja Profo, samo napred.

misa

Heh, dobra ideja da praviš maketu motora.

Sviđa mi se progres do sada, mada Rodenova maketa nije naročito detaljna za 1/32. Naročito bode oči kvadratni profil podizača ventila, umesto kružnog. Savetujem ti da dodaš kablove za svećice, i da ofarbaš svećice u neku nemetalik boju. Ipak, ovako bez auspuha deluje nekako čudno.

Pozdrav,
Miša :)

Profa

Pošto sam pregledao fotke po netu (al' prekasno, kad sam ga skoro završio :headbang), a ima ih, pogrešno je sledeće:
1. podizači ventila, što reče Miša, treba da budu okrugli, tj. cevke, i mnogo uži
2 oblik samih klackalica je drugačiji, puno su uže - treba saviti priloženi eceraj, tada bi ličilo
3. vrh cilindra ima potpuno drugačiji izgled - treba skinuti plastični deo klackalice, napraviti prsten od žice ili eceraja i postaviti ga u sredinu.
4. nedostaje bakelitni prsten za distribuciju struje sa zadnje strane, na njega se vezuju žice iz svećica
5. obratiti pažnju na svećice - na fotkama iz muzeja su uglavnom bele (moderne), samo na par mesta sam našao originale.
6. Nedostaju štafovi koji vezuju propeler za kućište motora
7. prednja ploča je bitno drugačija, odgovara N-verziji

Zadovoljan sam kako izgleda ova moja verzija, a uradiću još jednog, al' kako treba, u nekom sledećem životu, kad postignem... :think
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Ne znam sta su hteli sa ovim motorom. Da posluzi kao samostalna maketa, malo je siromasan za razmeru, ocekivao sam vise od Rodena pogotovo kad vidim ove muzejske fotografije. Elisa ce ga sigurno obogatiti.

Profa

Ma koliko mislio da ću brzo da ga završim, setim ga se tek povremeno... :zvizduc
Postolje definitivno gotovo, elisa još uvek u radu (sa'će laminacija ;D)
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Super izgleda na postolju pa cak i bez elise.

Sandman

Bogme elisa vec deluje "drvenasto" - koje si boje koristio - enamel osnova + slikarske uljane za teksturu drveta?

Postolje k'o postolje... ali plochica...  :super

Profa

Ako pogledate prve slike, videćete da je i postolje dato u kutiji i u početku je bilo crna plastika ;D Malo alhemije, i postalo je drveno ;)
Osnovna boja postolja je akrilna Vallejo Dark Flesh (70927), i preko toga uljana burnt umbra.
Osnovna boja propelera i daščice (nosača pločice) je enamel Humbrol 148, pa preko toga gorepomenuta uljana - na propeleru ću dodatno enamelkom Precision RLM26 Braun izvesti laminaciju.
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

Rečeno-učinjeno:

Sad još samo da se osuši, sjajni lak preko i gotofo :D
Bogu fala što sam Lala! :)

anki

Nemo' se ljutis ali mi nesto ova crvena na laminaciji mnogo bode oci. Jel imas neku referentnu fotku koja to bas tako prikazuje ili je ovo tek jedna radna faza i doci ce do peglanja?

Oblik same sara od slojeva i ona svetla drvena osnova su odlicne!

Profa

Pobogu, Anki, kad bih se ljutio za svaku reč, džaba i forum i sve...  :zvizduc
Inače ili ti ne valja monitor, ili mi je otišao foto-škljoc, ili sam ja žešće pobrljaveo :think - boja je RLM 26 Braun:
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Mogao bi malo manji kontrast.