Morane-Saulnier Type N, samogradnja, 1/72

Previous topic - Next topic

Sandman

Odlichno je ispao logo!

Mislim da nema potrebe za brigom oko zakrivljenosti podloge - niej toliko velika krivina da se logo ne bi zalepio.

Ako idesh superlepkom, samo kap lepka na podlogu tamo gde treba i namesti logo.

Lak je malo lakshi za rad u sluchaju da procuri ispod logoa, ali se bojim da ce i slabije da drzi sam logo nego superlepak...

Jedino da probash neki slichni kruzic (samo napravi kruzic bez logoa) da zalepish na slichnu oblinu pa da vidish shta je lakshe za izvesti?

menestenasli

Lepljenje je bilo neocekivano lako. Samo sam stavio malo superlepka i blago pritisnuo i lepo izgleda.  Jos sam i tockove zalepio, i proverio koliko se opusti tanka bakarna zica na toploti (dosta :) ) pa sad samo treba da skinem jednu sijalicu i da izvadim potrebne celicne zice pa da zavrsim ovu maketu.
Zicu savijam tako sto uzmem pravo parce zice, stavim na podlogu za secenje (ovu zelenu koja je na slici), i pritisnem secivom skalpela( ostrim delom). Zbog mekoce podloge zicu ne presecam vec savijam. Da to uradim na cvrstoj podlozi, kao sto je sto, odmah bih presekao zicu. Sto jace priticnes to se vise savije zica. Deo seciva kojim pritisnem zicu se nalazi sto blize vrhu (lakse je, pogotovo ako treba dosta da se savija) . Kad dobijem zeljeni ugao, na cvrstoj podlozi samo odsecem visak. Ovako dobijam ugao. I jos jedna vazna stvar, zicu ne dodirujem nicim osim sklapelom. Inace M je napravljeno iz 3 dela: centralni V i po jedan I sa strane. U teoriji od jednog parceta zice  i 3 ovakva presavijanja po 90 stepeni dobijas kocku ili pravougaonik. Ili, mozes da spojis 2 prava ugla i da dobijes isto.  To cu da isprobam kad sledeci put  budem pravio pojaseve.....sto me je podsetilo da nisam stavio pojaceve u kabinu.  :headbang  trebalo je da pocinju od bocnih greda pa da idu navise preko sedista....sad ce to da bude malo teze.
Za krugove koristim mikroburgije odgovarajuceg precnika(deo kruznog preseka) - za ovale koristim 2 mikroburgije. Cvrsto zamotam zicu, skalpelom presecem i dobijem jedan ili vise prstenova( zavisi od toga koliko sam puta obmotao zicu oko burgije)

zamorano

Svaka čast za foru za savijanje žice skalpelom, nikad ne bih pomislio da može da upali.  :super

Definitivno ću da probam.

Pozdrav!