T-26-4

Previous topic - Next topic

nesha

Један од 3684,5 пројеката у раду...

УМ-ов Т-26-4 артиљеријски тенак.

Да не тупим много, покушај да се обезбеди артиљеријска подршка монтирањем куполе од Т-28 са 76,2КТ топчетом  на шасију Т-26. Колико сам пронашао, направљено је неколико комада (вероватно 5). Прошли тестове 1934-5 године, али нису ушли у масовну производњу. Претпостављам да се користили и у борбама почетком рата.

Модел је онако, УМ-аст  >:D : мало шмирглања, мало гитовања, мало натезања, мољакања,претњи... у кутији се добија леп  мали сет ецераја и одвратне винилске гусенице (добро, заменићемо...).

Дораде су видљиве на сликама, додате ручкице, држачи ауспуха, ожичење сирене, отворени отвори за осматрање на куполи,мрежица на задњем делу вентилације, на куполи додате нитне рађене по Медиковом рецепту, утађено постоље за ПАМ (могло је и боље, али сампочео да губим нерве-комплетни радови су извођени у 15-минутним паузама на послу :()

Ето сад вама на на процену  0:)










Слике су мало шугаве, позадина је импровизована од куцаћег папира :-\

У међувремену, малиша је добио основни слој, па посветњену руску зелену, и преко тога камуфлажну кестењасто-браон, како су Рујке то повремено знале да уарде тих година између два рата.

Sandman

Ovi zakivci na kupoli su bili primetno veci od onih na telu tenka? :)

Gusenice menjash sa onim UM setom link-by-length?
(ako je ovo u 1/72 - rekao bih sa prve slike da je "prava" razmera :D)

Ajd baci i slike kamuflaze - lepo da si se vratio medju projekte u radu :)

Momcha

Dosta detalja kod ovako male makete.I meni su zakivci na kupoli malo preveliki.Da li tako treba?

Plavac

Simpatičan mališa :)

Bojan Ue

Bravo Neso odlican je ovaj malisa! Lepe su dorade, cekam da vidim kamuflazu.  :super

Goran A.

@Momcha

Ti si naviko na finu zapadnu tehniku, ovo su ruski zakivci!

nesha

Е па хвала на интресовању показаном за мог малишу  :)

@Срки узећу те гусенице л-б-л итурити их, неупоредиве су са постојећим, које су осим по тврдоћи, потпуноу маниру ПРАстарог Esci-ja, само да легну како ваља, мало самсумњичав, да ће ићи ко по лоју, знајући УМ....

@Срки,Момча може бити да су ''мало'' веће,вала нисам могао да их урадим ситније, а верујте ми да се сад када је офарбано и не примећују толико, видећете кад успем да га усликам, слабо долазим наредза апарат...
Сад...постоји проблем са тим нитнама, појма немамни да ли требају да буду ту :-X -када боље размислим.
Несто нисам успео да нађем слика на нету, ал иле нацртане накутији, па магарац пожурио да их уради (УРААА!!! ЈУРИШ..,) :-[
Сад шта је ту је, готово, требале или не,нема назад. У сваком случају,не би ме чудило да су мало крупније , јербо купола потиче са Т-28, који јесте биомало робуснији, па му ваљда и то било големије (како бранимсвој рад,а?  0:))

Идемо даље, само да га усликам, данас је примио декале и филтер тамног окера