Al Alamein Sherman 1:35 Dragon No.6447

Previous topic - Next topic

PetiPrekomorc

Pozdrav ;)
Pa otvorijo sam novu kutiju za ovaj forum. Radiču ovaj tank Al Alamein Sherman 1:35 Dragon No.6447 Smart Kit. Meni je osobno Sherman jedan između najlepših tankova iz WWII. U radu imam još dva:Sherman M4 A3 Revell 1:35 (calliope) i Sherman M4 A1 Italeri 1:35. Pa radim istodobno nešto projekata od oklopa jer me to veseli.
U kutiji ima preko 330 djelova, ali vječi dio se neče upotrebiti na tom modelu. Detajli su vrlo dobri na odlicima. Zgornji dio oklopa i kupola imajo ljepe detajle. U kutiji su dvije topovske cjevi iz jednog kosa. Dodani stakleni ( prozorna plastika) periskopi, metalna zajla-pletenica, PE djelovi,..gusjenice su iz jednog kosa, vdrlo dobro pružne i detajlirane.
Prije ču sklopiti prve djelove Shermija, napravič ču slike recenzije.
Ako je tko radijo več tu maketu,koji savet bi mi bio dobrodošao ako ima gdje u samoj sastavi modela kakvih problema.
Ovo je ta maketa:

I sve što ima u njoj:


lp

Aki

Пратићу ово са уживањем :)
Имам пар драгонових Шермана. Доста делова се не користи, и можеш их слободно употребити на италеријевим Шерманима, у зависности  и од верзије, и да ли добро пасују.

PetiPrekomorc

Pa konačno sam imao nešto vremena ,da se družim sa Shermijem :super

Upotrebijo sam svedre o.4 i o.5 mm, žicu o.3mm ( samo začasno,da sam je stavio) na kraju dođe prava debeljina. Prvo sam počeo sa vratima od vozača i suvozača. Izbušijo rupe na vratima a onda i na oklopu.Sa crvenom sam označijo, ovdje je samo trenutno ova žica,kasnije daču pravu debelinu.

A sad sam počeo na vratima od kupole. Može se vidjeti i detajla na tim vratima,neke brojke su na njima.


A sam sam počeo na vratima od motora.

Sad se može sve otvarati i zatvarati.

Toliko za danas.
:caooo