Kingtiger Dragon 1/35

Previous topic - Next topic

3EMYH

Pozdrav svima.
Evo i ja posle duzeg vremena da se oglasim. Trenutno u radu ovaj Dragonov tigric u 1/35 za drugara. Prvi put radim 35, i trebalo mi je vremena da se nateram da odradim gusenice. Dragon daje u kutiji aluminijumsku cevku (koju sam jedva prefarbao :) ), eceraj za mrezice pozadi kao i dve metalne sajle (gle cuda, uspeo sam jednu da izgubim).
Maketa je oko 80% gotova, prefarbana sa dunkelgelb, gusenice prljane nekim buckurisem od onih crkvenih boja razmucenih u vodi.
Evo trenutnog stanja, pa cu kaciti dalje slike kako budem napredovao



P.S. izvinjavam se zbog slika, znam da nisu bas nesto, ali slikao sam ih sinoc u 2 ujutru da ih pokazem drugaru, pa rekoh ajde da pokazem i ostalim drugarima :)

modellius

poznavajuci tvoje radove u manjim razmerama uopste ne sumnjam da ce ovo biti odlicna maketa
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

PetiPrekomorc

Aluminijastu cijev od topa bi prije pobrusijo finim brusnim papirom granulacije oko 1200 pod vodom i boja bi se ti bolje nanosila na samu cijev.
Na prvi slici: izpušne cijevi, te bi mogao malo, da izbušiš za ljepši izgled. Maketu si sestavijo dobro ,meni se sviđa ovaj tank ;) Zanima me koju si ovu boju stavijo na oklop?
lp

3EMYH

@peti
Cevku jesam prvo malo smirglao, pa je preprskao nekom bojom u spreju, ali sam se zeznuo jer je ona gloss.
E sad problem mi i nastaje zbog boje koju sam koristio a to je Vallejo za airbrus. Po meni je jako cudna boja, posto nece da se razredjuje sa alkoholom kao i sve do sad koje sam razredjivao, tacnije nije da nece nego je alkohol lepo razlozi na vodu i grumencice boje :), tako da sam morao da razredim sa vodom posto nista drugo nisam imao pri ruci. I onda mi se boja razlivala ko luda po onoj gloss farbi. na kraju sam skinuo zutu, pa uspeo iz 10 tankih slojeva uspeo koliko toliko da uradim.
Inace do sad sam samo 2 puta radio sa ovom bojom i oba puta sam s****o AB, tako da sam ovog puta cistio posle svakog prelaza :)

A sto se tice auspuha, probacu da ih malo produbim, ima tu jos svasta da se doradi, ovo je tek pocetak otprilike :)

Pozdrav

Sijamski_Mrmot

Koja je ovo tacno kutija KT-a? Ima ih nekoliko od Dragona... Meni uskoro stize verzija za "Anneliese" tj Dragon  kit No. 6312.

Zanima me da li je to ta verzija...

3EMYH

@Mrmot - Mislim da je 6232, nisam siguran, nemam vise kutiju, secam se da je bilo late production, ardeni 1944, sa 4 vojnika...

dragos

Nemoj da ostavis ovakve gusenice.Trebao si svetlijom bojom da ih radis.Sad ti je ispod ovog prljanja velik kontrast sa tom tamnom...Mrmote,ti cekas Porše verziju,a ovo je Henšel,ako se to tako cita?

Sijamski_Mrmot

JEste, u medjuvremenu sam i ja primetio kupolu. A ovaj njegov nema ni zimmerit :)

Svejedno Dragon je Dragon, kao pizza sto bi rekao jedan nas kolega maketar. "bacis  trup na sto i samo posipas delove, sami se uklapaju"  :lol

Aki

Лепо ти иде Бане, добро би му легла тробојна шема из Ардена.
Имам исти тај са фигурама у штеку, то је 6232, односно Касна Хеншелова верзија, са касним типом гусеница  :)



Plavac

Lepo to ide,samo napred ;)

modellius

Quote from: 3EMYH on 08-03-2011, 15:38:33
@peti
Cevku jesam prvo malo smirglao, pa je preprskao nekom bojom u spreju, ali sam se zeznuo jer je ona gloss.
E sad problem mi i nastaje zbog boje koju sam koristio a to je Vallejo za airbrus. Po meni je jako cudna boja, posto nece da se razredjuje sa alkoholom kao i sve do sad koje sam razredjivao, tacnije nije da nece nego je alkohol lepo razlozi na vodu i grumencice boje :), tako da sam morao da razredim sa vodom posto nista drugo nisam imao pri ruci. I onda mi se boja razlivala ko luda po onoj gloss farbi. na kraju sam skinuo zutu, pa uspeo iz 10 tankih slojeva uspeo koliko toliko da uradim.
Inace do sad sam samo 2 puta radio sa ovom bojom i oba puta sam s****o AB, tako da sam ovog puta cistio posle svakog prelaza :)

A sto se tice auspuha, probacu da ih malo produbim, ima tu jos svasta da se doradi, ovo je tek pocetak otprilike :)

Pozdrav

za alu cevke i eceraj kod mene se odlicnim pokazao gunze mr metal primer
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

PetiPrekomorc

@ Wittmann  na Mr.Metal Primer od Mr.Hobby sam zaboravijo. Prvo brušenje a onda MrMetal. Kažu,da ga je potrebno obavezno staviti na metalne djelove zbog boljeg nanosa boje.
lp

modellius

lepi se farba na njega bez problema, akril i enemel podjednako, zaista sam prezadovoljan s njime, koristio sam ga i bez brusenja/smirglanja i nema nikakve razlike
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

3EMYH

Moracu onda da nabavim jedan. Hvala na savetu.
Pozdrav

3EMYH

Evo napretka.
Nabacena kamuflaza, s tim sto je desna 'suknjica' skinuta sa drugog tenka, bilo posadi dosadno a imali jedan rashodovan pa skinuli sa njega :) .
Za sad toliko sad jos sredjivanje alata, sajli, gusenica na kupoli, pa onda wash i chiping.