MERCEDES BENZ L3000 GERMAN STANDARD TRUCK (Chinese edition)

Previous topic - Next topic

zaki


Nije skupa maketa, oko 17$ na Lakiju, kako radim kamione bilo je nekako logično da je kupim, ali svako iskustvo kao i ovo ima svoju cenu. Očigledno radi se o starijoj maketi koja posle Trumpeterovog Zila 157 koga sam upravo završio ovo izgleda kao da sklapam Lego kockice. Krajnje jednostavni delovi bez detalja, prilično se neprecizno uklapaju, a pastika je malo tvrđa od plastelina od kog deca u vrtićima prave figurice. Sve u svemu loša kupovina, ako slučajno naletite na nju, zaobiđite je u širokom luku. Sastavnica, je komična, mali neprecizni crteži bez teksta, a delovi na plastičnom ramu nisu označeni brojevima. Na forumima kažu da je u mnogim detaljima maketa totalno promašena.
Jedina dobra stvar oko ove makete je što ću je brzo sastaviti a onda napokon krenuti da primenjujem tehnike vederinga bez straha da ne upropastim maketu.

PetiPrekomorc

Šta ima u kutiji pravi  Italeri ili???
lp

zaki

Otkud znam da li je "pravi" Italieri, maketa je pravljena u Kini, sve je na kineskom jeziku.

zaki

Zanimljiva maketa, jer nakon što složiš transmisiju i pokušaš da staviš blatobrane tek onda vidiš da su diferencijali i osovine točkova pomereni za 10 mm i da točkovi prednje osovine udaraju u blatobrane, kada to vidiš ustaneš, odeš do frižidera, uzmeš hladno pivo i sledećih pola sata provedeš u meditaciji razmišljajući o beskonačnosti svemira.
Kada se smiriš uzmeš sastavnicu čija preciznost je u rangu dečijih crteža predškolskog uzrasta i pokušaš da ustanoviš u čemu je problem. Po sastavnici sve izgleda u redu ali u kutiji nalaziš drugi par lisnatih gibnjeva na kojima se diferencijal ne lepi na sredini tih opruga već pomeren za 10 mm u napred. Normalno na sastavnici je lepo nacrtana pogrešna kombinacija. Skalper i klješta u ruke i posle hirurške tačnije mesarske intervencije stvar je popravljena. Ima toga još ali neću vas smarati sa tom pričom, meka je plastika pa kad je Tamiyino lepilo rastopi sve se oblikuje i centrira kao da je od plastelina.

Urađen pre shading, spreman za farbanje




Sijamski_Mrmot

dobro ce to da ispadne na kraju :)  sto se greske oko diferencijala tice... podseti me jednom da ti ispricam "pricu o T-34 i 7 štapića sladoleda"  :hahaha

Ovo je lepa maketica predodredjena da bude dodatak na nekoj vinjeti, diorami... ako hoces, imam neke svabe u uniformama koji utovaraju/istovaraju municiju, skopljeni a neobojeni... tvoji su free samo mi se javi na pm za detalje.

Jedino sto si mozda mogao da prepravis kad si se vec bavio mesarstvom je da si umesto ove plasticne cirade napravio drugu od platna/papira...

pozdrav
Mirko

Slobo


zaki

Quote from: Sijamski_Mrmot on 28-03-2011, 18:44:05
dobro ce to da ispadne na kraju :)  sto se greske oko diferencijala tice... podseti me jednom da ti ispricam "pricu o T-34 i 7 štapića sladoleda"  :hahaha

Ovo je lepa maketica predodredjena da bude dodatak na nekoj vinjeti, diorami... ako hoces, imam neke svabe u uniformama koji utovaraju/istovaraju municiju, skopljeni a neobojeni... tvoji su free samo mi se javi na pm za detalje.

Jedino sto si mozda mogao da prepravis kad si se vec bavio mesarstvom je da si umesto ove plasticne cirade napravio drugu od platna/papira...

pozdrav
Mirko

Hvala, na ponudi, ali ova maketa nije vredna takve kreativnoasti, uostalom ovo mi je tek treća maketa, još se učim.

Jedno pitanje, kako se ponašaju vinilski ili gumeni točkovi posle farbanja enamel om (Humbrol), da li vremenom otpada farba sa njih.
pozdrav
:cheers

Sijamski_Mrmot

Vinil/guma, tockove nisam radio, radio sam gusenice (isti materijal je bar ja mislim). Ne moze direktno farba, prvo dobro operi u toploj vodi sa sapunicom a kad se osusi preprskaj prajmerom pa tek onda boja. Ja sam do sada uglavnom koristio happy color prajmere (kupis za cca 500 din jedan beli i jedan crni ima u vecini farbara). imam neke maketice stare i po 7-8 god, nije otpala boja sa gusenica. naravno, posle farbanja sleduje i sloj lakiranja!

zaki

Malo progresa, ofarban sa Model Master Schwarzgrau 7021, posle prelakiran Prontom. Ugrubo sam ga sastavio da vidim kako izgleda i s obzirom kakva je maketa mislim da idem u dobrom pravcu. Prvi put radim farbanje sa preshadingom i desilo se baš ono na šta me je jedan prijatelj upozoravao, a to je da ne stanem kad treba pa onda previše prekrijem crnu. Eto ostalo malo boje u posudici pa da se ne baci pređem ja tako još jednu ruku.....

Ostale su mi još gume "od gume" (vide se na zadnjoj slici), ne bih hteo da ih ovako ostavim ali stvarno nemam ideju kako da ih radim.











:cheers

Sijamski_Mrmot

Solidno, veoma solidno, malo mi otisao na plavkasto (bar na slikama)...

Što se guma "od gume" tiče, šta će bolje predstavljati gumu od gume? ne bih ja t farbao, samo ih malo "očisti" od viška livenja i matiraj nekim matt lakom previše su sjajne. Naravno posle malo prljanja i blagi drybrush da dobiju na izgledu.

Mirko

zaki

Završio sam ga. Iskreno, nisam bio previše sretan sa ovom maketom, ali sad kad je gotova ipak mi se sviđa takva kakva jeste, kao u onom vicu "to samo majka može voleti".
Posmatrajte ovo kao moju treću maketu i prvi pokušaj da upotrebim neke tehnike, tako i sudite o njoj.
;D