MiG-29 RV-SRJ Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

komoras

odličan!
čime si radio rivete?

evo jednog lepog dokumentarca za dalju inspiraciju u radu:

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

kapetan

Pele, čime si radio i kako imitaciju nitni uz linije panela? Pozdrav!

oddball

svaka cast Pele, sve si bolji i bolji :) kako si ga prerezao i izbusio ko da je fabricki, vidim da ces uskoro napraviti i firmu "Pele models" ako ovako nastavis. sve je super, jedino sto zelim da ti skrenem paznju je poklopac kabine. probaj na suvo da ga pozivioniras i videces veliki razmak izmedju prozirnog dela i trupa.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

menestenasli

Ako ti je lim limenke predebeo za ojacanja, probaj alu foliju.

vlajko&marko

Pele svaka ti cast na trudu i strpljenju
pa jos sve ovo u 72ci   :bravo :bravo

PELE

@menestenasli - Hvala za ovu ideju, probacu!

Rivete sam radio Trumpeterovim riveterom ali sam naknadno svaku rupu izbusio iglom, jer riveter pravi suvise plitke nitne.

PELE

Malo se radilo danas, riveti na gornjim povrsinama su skoro gotovi, kao i na vertikalcima. Neophodne su neke korekcije pre farbanja kao i smirglanje svih riveta + ponovno bockanje iglom...

Donje povrsine krila nisu sredjene kao ni usisnici. To cu uraditi u toku nedelje. Javljam se sa sledecim fotkama za vikend, nadam se, kada ce maketa biti ofarbana.  :)







:cheers

sezan

Veliki posao si odradio! Mnogo bogatije ce da izgleda!Necemo moci da prepoznamo Italeri mig-29! Svaka cast!Samo napred!  :violin
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Nemsy_29

Auuuu pa ti ga bas izreseta posteno! Samo napred, najbolja 9ka sa domacim oznakama je naputu  :)

wulf

Za sada ti dobro ide , samo mislim da su ti "zakovice" malo presiroke .
Videcemo kako ce farbanje da ispadne , pratim  :super

Goran A.

Kad malo predje smirglom nece se toliko primecivati, zakovice se ne vide preterano ali djus kopce prilicno, pogotovo kod stare farbe.

dusko

Odlican napredak ,kao si pravio raspored riveta da li si crtao direktno na maketi pre rada?

PELE

Hvala ljudi!  :cheers

@dusko - Nakon sto sam sastavio maketu, crtao sam olovkom linije i slobodnom rukom riveterom prelazio preko. Posle iglom i to je to.

0viking0


Profa

Kad kod mene dođe na red, znam ko će da ga izbocka ;D tebi to, Pele, mnogo dobro ide od ruke, a šteta bi bila da ja upropastim maketu... :zvizduc
Bogu fala što sam Lala! :)