Panzerjager 39(H) 75mm Pak40/1 Marder 1 - Trumpeter 1:35

Previous topic - Next topic

bosskok

I moj prvi post na forumu, ako ne računamo post u predstavljanju.
Dakle, kupih Mardera i ludo se zabavljam.
Slike radova u toku su malo niže.
Molim za savete i sugestije. Čak i ako mislite da sam totalno omanuo, i to bih voleo da znam.
Nameravam da farbam celo vozilo u onu plavičasto-sivu boju koju su Švabe koristili do četresprve.
Za gusenice imam skromno mišljenje da su prevelike, ali realno, nemam pojma. Ovo mi je prvi guseničar ikada.
Eto... Iskreno se nadam savetima i sugestijama.

Boško


















iguanac

Druze, vrlo kratko je u upotrebi bila panzergrau, ako je ukrstis sa topom od 75mm. Nisam siguran kada je radjena konverzija tog tenka u taj Marder, ali radi se o francuskom Hotchkissu. Mislim da je prikladnije da ga farbas u panzer gelb i da ga kamufliras. Takvih je bilo i fotografije postoje. To sve stoji ako zelis da budes istorijski tacan. Ako ti je pak to toga da razvijas svoje vestine, farbaj kako ti milo. Gusenice jesu prevelike i valjalo bi ih "oklembesiti", ali za to vec mozes naci sijaset saveta. U principu, super lepkom povezi na tockove, necime ih optereti da padnu izmedju gornjih tockkova, a ljudi preporucuju fen da koristis ne bi li se guma malo deformisala i ohladila u zeljenom polozaju. Ja to nisam radio, ali tako kazu.
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

rodeo

Evo prvo fotka ove samohotke iz muzeja Saumur http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Marder-Hotchkiss_mg_7805.jpg

Dobro si poceo, gusenice mogu da se skrate za tih par linkova koliko je visak a zatim se koncem i iglom bukvalno zasiju krajevi da formiraju krug, konac se uopste nece videti.

Proveri za boju unutrasnjosti, najcesce je bila "ivory" bela.

Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

bosskok

Hvala na savetima i smernicama.
U sklapanje makete nisam krenuo sa namerom da dobijem nešto što će biti 100% verodostojno nekom primerku koji je zapravo korišćen, pa otud i moj, možda, neubičajen izbor za boju spoljašnjosti.
Za boju unutrašnjosti, nju ću sigurno menjati.
U svakom slučaju, hvala na sugestijama kako da dobijem nešto što je zapravo korišćeno.
Za gusenice ću deinitivno poslušati savet da ih malko skratim i spojim alternativnom metodom. Da li ću ušivati ili heftati (videh da se i to radi) videću kada dođem do toga.
I tako... obaveštavaću vas o daljem napretku.

Boško