1/48 LA-5 Zvezda

Previous topic - Next topic

dragan51

Quote from: Monthy Python on 17-07-2011, 22:24:50
Mozda malo glupo pitanje  :-[ , ali kako i od cega si napravio jastuk za sediste? izgleda bombona.
Jastuk je deo makete tjs dobijes ga u kutiji(tvoje je samo da ga zalepis i ofarbas!). :)

Monthy Python

 :headbang
a ja sad ocekivao tehnike tipa "navlazio maramice pa potpio u boju i lepak pa oblikovao..." blablatruc.... Bas ispadoh konj.  Sve u svemu, super rad, samo napred.  Pojasni malo kako si uspeo da napravis ovako dobra i verna ostecenja farbe po sjedalu, pliz.

matilda

da, to sediste stvarno pleni paznju.
kako si to tako dobro uradio???
:super

dragan51

Matilda: sediste nije nista posebno, prosto ga je uraditi. Ofarbao sam prvo u boju koja je data u sastavnici, zatim svetlijom sivom uz dodatak bele(to je vec tvoja stvar koji ce biti kontrast) i tankom cetkicom izvuces(kako da nazovem) " oguljotine" :hahaha. A onda preko njih farbas aluminijum bojom(ja u nju dodam i malo crvene i malo crne).Posle sjajni akril lak, pa "wash",pa .....! Kao sto rekoh nista posebno sto vec nije vidjeno!
Evo mali nastavak:








Toliko , nista posebno ali da se ne kaze da ne radim nista(inace maketu sam ofarbao, ali hronican nedostatak vremena me tera da zurim i da naravno pravim greske. Toliko sam "nalio" farbe  da se paneli skoro i ne vide. Lavockin je tako blizu kante da se moram prilicno suzdrzavati!)!
Pozdrav Dragan

matilda

ne, nemoj ni slucajno! ako treba prerezi malo tamo gde si ga bas napunio do raja ali ne bacati.
solidno izgleda za sada,kakve boje i dekale planiras?

ubermagog

La-5 skoro i da nema panela pa prema tome i nema potrebe za sekiracijom ako se poneki od preostalih i 'zagubi'  :)

dragan51

Posle farbanja, pa skidanja farbe, popucalih spojeva, ponovnog lepljenja i  gitovanja, ..... mislio sam da ce maketa zavrsiti u kanti!
Al' evo, trenutno ofarban(nisam se trudio da kamuflaza ispadne najbolja jer preko ide bela pa "winterwash")i ceka na red!



Toliko!

medico

hm, pa kako bi ispala da si se potrudio ?  :D izgleda odlicno , kojom tehnikom ces raditi winter wash ?

dragan51

-Medico:"Winterwash" cu probati raditi kombinacijom laka za kosu, soli i guljenja smirglom(ovaj poslednji sam koristio i ranije, a ostali ce biti prvi put na meniju!) kako sam osmislio u glavi. Prvo cu probati na nekom parcetu plastike, pa tek onda na maketi naravno. Pa da vidimo sta ce ispasti!

Sve taman, samo nisam siguran, da su Sovjeti od 1943 dalje koristili zimsku kamuflažu pošto su tada več postigli prevlast u vazduhu.

Josip