Fw 190 D-9 1:48 Eduard

Previous topic - Next topic

Noless

aha to se tako zove :)
ja sam to radio utrljavajuci pigment prstom preko dekala, a moze i kap crne u lak prilikom zvrsnog lakiranja pa preko dekala...
znao sam i za ovu tackastu tehniku samo sam mislio da je to pogodnije za tenkove i ostala vozila...
inace, dobra je i ona kad samo malo posvetlis boju kojom si radio kamuflazu pa prskas unutar panela a preko linija panela nijansu tamnije - postsejding

dusko

@Sandman gledao sam sta je covek radio sa bojama ali nisam razumeo da li je ostavio da se boja osusi ili je radio odmah onako "na mokro"?

Sandman

Slikarske boje prvo iscedi koliko ti treba na jedan karton da karton malo upije vishak "ulja".
Zatim, kad nanesesh "tachkice" po maketi malo samo sachekaj - nema potrebe da chekash, jer boja treba da bude i dalje u stanju da mozesh da je razmazesh.

Ako ti posle prvog razmazivanja sve deluje skroz upropashceno ne panichi - sve nanete boje se u prvom razmazivanju bash onako spoje u neku braonkastu "smeshu", ali nakon daljeg razmazivanja chetkicom videcesh da se boja lagano skida, i onda ti ostaje samo da prekinesh kada ti se chini da je efekat filtera taman dovoljan....

Chetkicu tokom razmazivanja povremeno brishi o neku salvetu/krpicu kako bi skinuo vishak boje sa nje...

dusko

Izvinjavam se sto skrecem sa teme ali malo se brat poigrao po ugledu na Amera sa ARC-a