Transformacija:Su-7 u Su-9,1/48

Previous topic - Next topic

Miha

Evo čim se zanimam u zadnje vreme:

Dobro poznati OEZ Su-7BKL istranžiran i imam nameru pretvoriti ga u Su-9.
Prekjuče ofarban sivom radi uočavanja nepravilnosti.Radovi se nastavljaju...








ubermagog

puno posla na ovom velikom migu-21  :D
prava konverzija!

Nemsy_29

Napisi ukratko sta treba srediti da bi bio su-9  :)

Pratim ovo

Miha

#3
Evo ukratko:

1.Trup produžiti od prvog panela ispod vetrobrana za oko 1cm,revidirati linije panela,nova pito-cev,
2.Ukloniti koren krila s trupa jer Su-9 ima krilo postavljeno niže a i pomereno u nazad,
3.Ukloniti koren horizontalca jer Su9 ima isti postavljen u osu trupa po visini,napraviti novi
4.Napraviti nova krila,zajedno sa kutijama stajnog trapa,flapsovima,otvorima za farove,panelizacijom...,
5.Nosače raketa nove,
6.Nove noge gl.stajnog trapa sa novim poklopcima,
7.Kormilo vertikalca produžiti po crtežu ili napraviti novo,
8.Do sad,cenim jedno 80 sati rada   :pilot

Jednostavno,zar ne? :zvizduc

oddball

Quote from: Red Storm on 13-05-2011, 15:31:41
Jednostavno,zar ne? :zvizduc
vrlo  ;D

pazi sta radis, ovde te mnogo ociju prati ukljucujuci i moje  :)  previse je ovo zanimljivo da ne bi bilo praceno
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Aleksandar

Odlicno napredujes Nidzo druze.  :super
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

sezan

Auu crni Rede ,uvatio si  " azdaju" za gusu!! Svaka cast za pocetak!Srecno u nastavku!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

PELE

Opaka transformacija, svaka cast!  :cheers Steta sto nije bilo exportnih 9-ki, vec samo ruske, srebrne...

Pratim!

dusko

Ovo je veliki zahvat svaka cast ,samo napred pratimo te :cheers

Miha

Fala vi momci na podršci :god,
Sad je sve piece of cake,početak,tj.fizikalisanje bilo je najteže kad sam iskasapio sve i imao samo gomilu  razvaljene plastike :hahaha,sad sve dobija lepšu dimenziju i počinje da bude užitak u radu.Šteta što u VVS SSSR nisu bili nešto voljni da dopuste malo kreativnost na ovom avionu kojih je bilo 1100 aparata,te su svi u boji polirane vodovodne cevi .Ali,pošto znamo da je farbanje u silver sa panelima u drugim nijansama interesantno a i lepo deluje,biće ovde zanimljivog "bojadisanja"."Najslikovitiji"koji sam video je crveni 09 sa malim žutim abmblemom sa siluetom Sučeka,tako da on ima velike šanse...

Pozzz iz Zrenjanina :caooo


Milan18111

Odlican rad. :super
Uz njega dolazi jos jedan par krila za BMK varijantu,jesi li upotrebio deo njih da bi dobio delta krilo?

Miha

#12
Quote from: Milan18111 on 13-05-2011, 22:42:35
Odlican rad. :super
Uz njega dolazi jos jedan par krila za BMK varijantu,jesi li upotrebio deo njih da bi dobio delta krilo?
Zapravo dolazi donjaka krila za BMK koja nema ispušten ulaz kutije stajnog trapa kao BKL.Koristio sam to krilo,prekrojio ga i stanjivao profil,a pošto nedostaje na tako prekrojenom krilu koren,njega sam morao dodati gitovanjem.Flapsove takođe.
AGO2 hvala za slike,prve tri nisam ranije video :cheers

djnik

Fantasticna ideja! Pratim ove "operacije" iz posta u post! :)

Sneni

Mnogo gotivan avion, pratiću ovo s pažnjom  :) za sad izgleda više nego dobro :cheers

Btw evo jedan simpatičan Su-9/11 video (sa sve onom čuvenom scenom lansiranja Alkali raketa), onako za pogledati uz kafu ;D
http://www.youtube.com/watch?v=3ko87Ln7B6A
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka