kelly's heroes ili ti serman "otkacenog"

Previous topic - Next topic

tenk

vec par godina me mami ovaj projekat i nikako da ga realizujem,ali posto sam nabavio sve sto mi treba,cvrsto sam resio da ovo odradim.o cemu je rec,kultni film iz 1970 kelijevi herojihttp://www.imdb.com/title/tt0065938/ sniman je u bivsoj sfrj i koriscena tehnika u filmu kao i statisti su pripadnici tadasnje jna!tako i dolazimo do glavne teme ,a to je oddball's sherman(koga maestralno glumi donald saterlend :super )u principu serman koji je bio u jna je m4a3 sa starom kupolom na koju je nabudzen top od 76mm i jos par sitnica koje ga razlikuju od standardnog m4a3 od 75mm  na moju veliku srecu italeri je pre x godina u istoj kutiji zbudzio delove koji su potrebni za rad na nasem sermanu ,a samim tim i materijal za moj  projekat (sto bi rekli ovi iz granda :headbang )nabavio sam metalnu cevku od 76 mm i nabavio "plekani" naprstak za sivenje koji ce posluziti za izradu zvucnika i jos par drndarmoljaca!evo par fotki iz filma,rasklopa makete i radova...i nemojte sa negativnim talasima od ranog jutra! :naughty
























www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

misa

Ууууууу! Келијеви Хероји ми је омиљени филм. Свака част за тему! Ала би му легла диорама са вешом који се суши и посадом која лежи и пије вино. Што се тиче самог тенка, слабо се разумем у оклоп, али ми се баш свиђа како си га урадио. Звучник је најјачи! Једина замерка је митраљез, који би требало да има ваздушно хлађење, а не солидну цев.

Поздрав,
Миша :)

Hawkeye

Hahaha genijalna ideja i jos bolji rad :) .Podrzavam Misin predlog  :mjetal !

'Уживај младићу за младости своје!'

Starac sa planine

He, he, i ja sam se przio na tu ideju, po forumima ima likova koji su to radili, a postoji i set "Oddball Sherman Crew". U svakom slucaju, sjajna tema  :super

http://scahms.kitmaker.net/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=125151&page=1&ord=1

http://www.track-link.net/gallery/4603
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

Profa

Odličan :super, utisak mi samo kvari vidljivo plastična sajla :-\ i ... pa, to bi bilo to... možda bi boja trebalo da bude bliža našoj SMB, ali to je sad i do fotki i mog ličnog utiska :think
:cheers
Bogu fala što sam Lala! :)

lord sir giga

Ako ce ti pomoci na youtubu imas odradjenog i ono uz muziku iz filma pokretnog uz pomoc prstica, ako te ne mrzi potrazi.
Inace sjajna ideja ja sam se nesto razmisljao da odradim Kelsovog P-40E 1941 moglo bi ovo u neku kampanju ili sta ti ja znam.

tenk

#6
hvala na komentarima momci! :super diorama je u planu naravno,ali ce biti ili izlazak iz tunela na pruzi,ili gazenje sirotog citroena  :mjetal
@misa
u pravu si za cev,ovo je prelazno resenje jer cekam metalnu ::)
@profa
sajla je metalna  :naughty boja je ona cuvena mesavina(koristio je i gasa)
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

ubermagog

Odlična ideja i realizacija, stvarno bi vredelo potražiti i dodati figure iz filma  :)

za sledeći projekat film "Cross of Iron" sa setom Dragon figura iz filma i dodatim malim Slavkom  ;)

drazen


milten

Jedan lik je u Mosonu prosle godine izlozio dioramu iz tog filma. Trenutak kad Serman pogadja Tigra odpozadi onom granatom koja ga je ofarbala u crveno.
Pokusacu da nadjem sliku...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

nesha

Одлично друже,супер идеја.
Једино...нисибаш потрефио боју плаве канте на левом блатобрану (мало тамније плава треба,имам такву на плацу, послаћу ти узорак боје  D:))
Шалу настарну, фино је испао, само га још мало запрљај да би био ко са слике и оне ранчеве доради -мало истакни текстуру материјала драјбрашом и оне ћебиће позади лепо од папирне марамице да израдиш и милина... :)
(и канта да буде тамнија  ;D )

gasha


oddball

pogledaj moj nick i sve ce ti biti jasno :) bravo za projekat, super uradjeno ! :)
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Zlikovac


medico

#14
bravo, bravo !
odlicna ideja i dobra izvedba ! Italerijevi marinski serman kao i caliope (nedostaje mu komandirska kupola ) rade posao za nase sermane , ja sam moju cev za 76mm  pravio na strugu nisam znao de je neko vec radi u metalu ? cija je to cevka !?