Mil Mi-4 A 1/72

Previous topic - Next topic

Milan18111

Da,72 -ka.....jer nema u 48-ci ;D.



Spolja maketa izgleda odlicno,unutar nje je sasvim druga stvar.Totalno netacna,tako da ce tu biti dosta izmena i dorade.....
Pod kabine je uradjen tako da posada ne bi imala nacin da udje u kokpit...



kad se sklopi po uputstvu izgleda ovako....



a treba da bude ovako...



Rivetirao sam neka polja na maketi gde nece biti smirglanja i satavio zadnja kargo-vrata...



Morao sam plafon da pomerim za par miimetar gore,da napravim ulaz u kabinu,gde cu kasnije dodati merdevine....



pod sam malo doradio,jer ispod sedista(koje moram da napravim jer ih proizvodjac nije dao) ima drvenu oblogu....



rotor sam minimalno ozicio...



Ostaje kompletno da se doradi unutrasnjost.Posto ce vrata biti otvorena mislio sam da postavim rampu za utovar ali imam samo ovu fotku.



Ako ima neka dobra dusa  ::)...koja poseduje neku bolju fotografiju nek postavi ovde?Hvala unapred.

Pozdrav svima ,
Milan



Sandman

Eto ti ga sad.. preshao si i na manje razmere.. mi sad ostali mozemo samo da kupimo kikiriki i pivo pa da sednemo da gledamo kako se rade majstorije od sprua i u malim razmerama :P :D

Shalu na stranu, vec mni u startu mirishe na jednu opaku makinu na kraju ;)

Radish onaj ispred muzeja shto stoji?

P.S.  Javi kad budesh prelazio na 1/144... :D

sezan

Video sam uzivo danas ovo cudo ala Milan i mogu reci da se doima!Bice to jos jedan odlican rad!
:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

ubermagog

Ja sam baš pre neki dan u M-Hobiju uzeo Mi-4 od KP-a, izgleda u kutiji vrlo lepo sa urezanim panelima, čistom i tankom staklarijom - a i unutrašnjost deluje tačnije (ima merdevine i prolaz u kabinu). Nisam je upoređivao sa crtežima da vidim tačnost u dimenzijama i obliku.
Bilo bi zanimljivo videti dal su obe makete bar spolja dobre :)

Zanimljiv izbor teme i razmere, neočekivano!

PELE

Konacno si odabrao pravu razmeru!  ;D

Ovo pratim obavezno!

dusko

Evo ga milan ponovo jase spremite lekove i smirite se jer vec sad pocinjem da se divim . :mjetal

Profa

e... a taman završavam helikopter, i reko' sa'će se takmičimo, kad eto ti ga Milan :doh... Ništa, što reče Srki, kikiriki i pivo, pa da se družimo i gledamo... :zvizduc
Stranu na šalu, šteta je samo vremena koje ćeš iskoristiti na prepravke grešaka, umesto na poboljšanje postojećeg, ali Bože moj...
Na kraju će k'o i obično biti čudo, verujem, ako se ne izgubiš u sitnuriji na koju smo neki navikli :D
Bogu fala što sam Lala! :)


Ovo izgleda besno.
Očekujem i farbanje i starivanje koje zavređuju ovako dobru maketu.

Josip

Milan18111

Zbog teske ekonomske krize morao sam da predjem u 72-ku . ;)
Isto tako obecavam da prelaska u 144-ku nece biti jer premijer Cvetkovic kaze da daljeg opadanja standarda nece biti  :lol
Salu na stranu....jedini razlog je sto ove makete nema u 48-ci .Ima u 35-ci ali gde staviti maketu sa rotorom od skoro 60 cm.....bilo bi Ja ili Ona iz kuce :cry

Dekali koji se dobijaju u kutiji su za kinesku i rusku varijantu ali su oni u jednobojnoj,meni nezanimljivoj shemi,isto kao sto su farbani i nasi Mi-4.
Imam oznake sa poljskih su-17 u 72-ci pa cu iskombinovati sa nekim ev. brojevima....videcu jos.

*Ag02
hvala za fotku.




Sandman

Quote from: Milan18111 on 27-05-2011, 21:58:42
ali su oni u jednobojnoj,meni nezanimljivoj shemi,isto kao sto su farbani i nasi Mi-4.

Ko kaze da su svi nashi Mi-4 bili jednobojni? :D



Sliku je okachio AG02 na sledecem topiku (dok je bila aktuelna pricha o izvrljanim eksponatima u Muzeju vazduhoplovstva):

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,5369.0.html

Goran A.

Ima dosta slika na netu, moze da se probere a sovjetski iskacu ako kucas cirilicom. Bilo je puno varijanti ovog helikoptera narocito u SSSR-u gde je do Mi-8 radio sve i svasta.


Kerber

Hehehe...vec si ga iz'eo...sta tu ima da se zbori.
Imas fotke, linkove, razvaljuj !

Nemsy_29

Pele siri propagandu protiv domacih masina ali...


Milan ponovo juri, jos je sto bi kolega Draki reko, presao na pravu razmeru  :)

Salu na stranu, ja po dobrom starom obicaju glasam za domacu masinu i naravno pratim ovaj projekat