Fw 190 D-9 1:48 Eduard

Previous topic - Next topic

dusko

Pozdrav svima evo da se i ja malo prikljucim projektima u radu pa da pojacam aktivnost na forumu.Rec je o maketi FW 190 D-9 1:48 od dobro nam znanog Eduarda maketa je dosta dobra za rad ali nije bas savrsena sto se tice uklapanje kao sto je to delovalo na prvi pogled najvise problema mi je zadao deo sa spremistem za mitraljeze jer se dosta tesko uklopio pored svih proba na "suvo" .Krila sa rivetirao a kasnije cu i ostatak makete naravno nisam odoleo da otvorim poklopac rezervoara za goriva pa sam onda morao da improvizujem i unutrasnjost ,zatim sam presao na gradnju radio stanice pa na unutrasnjost repa i tako zacarani krug je zatvoren :headbang.eto da vise ne smaram pogledajte malo slike .

Sandman

Nikad dosta FW...  >:D

Jesu li paneli koji su otvoreni dati vec tako ili si sam reshio da ih "sechesh"?

Dosta dobro izgleda za sada, a i riveting mi deluje dosta dobro, iako se ne vidi u krupnijem planu...

dusko

Ma morao sam sve te panele da otavram dosta mi je toga ali eto postalo je jace od mene,sto se tice riveta vidim i ja da je trebao malo krupniji plan ali dobro vidi se sta je pisac hteo da kaze :D

djnik

Da li spremiste za mitraljeze, radio i ostali detalji dolaze u maketi ili je to neki set za doradu. Super izgleda, samo napred!

dusko

@djnik spremiste za mitraljeze je fabricko ponudjeno kao opcija tako da to nisam sam pravio jer bi prevazislo moje vestine.

modellius

ovo izgleda odlicno za sada, samo se bojim malo kako ce ti ispasti spojevi vecih delova, ceski muvatori su to....
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

dusko

Vec sam se sinoc namucio dosta jer neke stvari ne mogu probati na suvo doh lepo ne zalepim pa sad trebam da nabacim donji deo krila na trup ali ne ide ,lepo su ono to nasminkali i upakovali ali nije bas tako savrseno ako sto izgleda.

Kerber

Polako, i bice sve u redu.
Jes' da ce malo da te smori gitosmirglanje i upasivanje, al' kad se sve lepo zavrsi - babaroga od makete!
Bar one koje sam vidjao zavrsene po nekim drugim forumima.

Samo ne zuri i ne sekiraj se.
Pozz !

PELE

Odlicno za sada! Pratim!  :cheers

dusko

Usledio je nastavak radova polutke i krila zalepleni maketa gitovana pa smirglana pa ponovo gitovana... malo sam sa te strane razocaran jer je bilo natezanja pre sklapanja nije bas sve idealno kao sto deluje alo dobro kakvih krseva ima ovo je ipak solidno ,kao sto Witman rece cesi su vesti trgovci pa sve to lepo upakuju  dobro da ne duzim evo slika pa presudite da li ce biti nesto do kraja.




Goran A.

Pa savladao si ga, dobro izgleda.


Goran A.

Ajde ne kukaj zbog malo gita i smirgle, fizikalija nista drugo. Dobro ti ide nema greske.

Kerber

Nisi video koliko gitovanja ima na Dragonovoj maketi He219...ne postoji spoj koji je bez gita, na samom zmaju aviona. Izgubio sam pocetni elan, pa cekam da se odobrovoljim...
Ovo si odlicno uradio, meni izgleda super. Sad teraj dalje, najgore je izgleda proslo, jer je zmaj uradjen kako treba. Ne bi trebalo vise da ti pravi glavobolju.

dusko

Mali nastavak (ne zamerite na losim slikama ali ko za inat ili mnogo sunca ili tama)pocelo je farbanje ofarbao sam donji deo u RLM 76 a ostatak je NMF namerno fejdano i tonirano da bi se dtekao utisak nepravilnih povrsina i uvijanja lima sto se na zalost na slikama slabo vidi dok je uzivo bolji efekat,ofarbana i kamuflaza RLM 81,82,83 ostaju jos poravke planiram da blago uspricam zelena polja na bokovima sa RLM 76 da bo jos malo poboljsao efekat motlinga prvi put radim ovakvu kamuflazu i zaista sam uzivao farbajuci ove pege .Za donji deo i bokove koristio sam prvi put Vallejo RLM 76 i mogu reci da sam zadovoljan sa bojom funkicionisala je besprekorno.osle boje su MM i Agama evo malo slika i ne zamerite na kvalitetu nadam se da cu na kraju maketu dovesti u red.