F-86 Sabre Academy 1/48

Previous topic - Next topic

Noless


PELE

Odlično izgleda, bravo!  :cheers

Imam istu maketu koju sam poceo da seckam ali trenutno nemam inspiraciju da nastavim, možda bude nešto u skorije vreme, ko zna...

Jedno pitanje, koju si boju koristio za kokpit?


Hvala na odgovoru.

Noless

e ne znam napamet koja je boja, videcu kad dodjem kuci pa ti javljam...
nakon sto sam ofarbao kokpit radio sam drajbrasing sa crnom i silver pa na kraju skroz razredio crnu i presao jos jednom ceo kokpit. to ga je malo potamnilo i dalo mu onaj efekat koriscenja :)


Noless

kokpit boja je MM 1740 dark gull grey - FS 36231

pozz

Noless

back to the black :)









sorry za kvalitet slika, slikano je telefonom...

pozz

PELE

Најс блек, ај лајк ит!  :)

Noless

Zavrseni efekti na motoru i kolicima...

Molim za malu pomoc! Sa cime da uradim finis preko chrome silver a da ne "ubijem" sjaj hroma??  :god
Frka mi je ne znam da li ce ispasti OK sa sealer metalizer-om, clear (gloss) coat-om ili prontom  :headbang























Sandman

Ja sam preko metalajzera do sada probao Future (slično Prontu) i sjaj je ostao.

Koristio sam pre par godina i MM Metalizer Sealer i koliko se sećam i nakon njega se sjaj zadržava - on je zapravo i namenjen zaštitnom lakiranju MM metalajzera kako bi se sprečila njihova oksidacija.

Najbolje je da isprskaš par komada plastike sa metalajzerom i zatim svaki od tih delova da lakiraš sa drugim lakom kako bi video razliku - upotrebi veće površine plastike (tj. "pločaste" a ne "šipkaste" kao što je sprue) kako bi uspeo da vidiš razliku u sjaju.

Janjic

Ofarban je odlično, ali motor je  :god :o :super :bravo svaka čast!
凸(¬‿¬)凸

Noless

 Sandman: a je si li razredjivao MM Metalizer Sealer  i sa cime?

Janjic: Hvala!

Sandman

Quote from: Noless on 07-09-2011, 09:35:35
Sandman: a je si li razredjivao MM Metalizer Sealer  i sa cime?

Iskreno, ne mogu sad da se setim, jer sam ga testirao pre par godina, ali pošto su MM metalajzeri na nitro bazi, alternativa za razređivač bi svakako mogao da bude neki kvalitetan nitro razređivač. Najbolje je svakako da koristiš originalni MM thinner - mislim da stiže u sličnim okruglim teglicama. Ne znam da li kod nas ima i MM metalizer thinner - vidim da ga na internetu ima - pakuje se u četvrtaste teglice...

Noless

imam ja taj metalizer thinner nije to problem :) nego me interesuje da li je sealer kompitabilan sa thinnerom za metalizer?

kako je ispao chrome? da li ti se svidja?

Sandman

Jedino da probaš pa da vidiš koliko su kompatibilni.

Dobro je ispalo farbanje, ovako kako se vidi na slikama.
Probaj samo da slikaš sa nekom neutralnom pozadinom i sa više svetla ako je moguće kako bi se lakše primetio efekat senčenja - ovako mi se čini na nekim mestima kao da je senčena površina ali nisam siguran jer je i svetlo neravnomerno.

Inače, dobro je što si ogulio malo i kolica za motor - dosta je realnije tako nego da su skroz uniformno žuto ofarbana.

Noless

negde sam vise nanosio farbe a negde manje, vise mi se svidjaju avioni kada nisu ravnomerno ofarbani za razliku od npr automobila-nekako mi je realnije ovako ipak su izlozeni raznim vremenskim uslovima sto se odrazava i na sam lim...

kada budem resio ovo sa finis coatom istaci cu mu panele za nijansu tamnijim silverom i mozda malo postshadinga...na kraju cu mu uraditi vedeting i wash tako da ce efekat sencenja na kraju izgledati jos bolje- nadam se :)

Noless

lakirao i poceo sa dekalima...!

zuto crne trake sam farbao nisu dekali pa sam tako zeznuo desno krilo  :deadhorse

ne obracajte puno paznje na njega, posto radim dioramu odlucio sam da mu preko tog krila "navucem" satorsko krilo ili nekako drukcije zamaskiram tu katastrofu - svaki oredlog za resavanje ovog preblema je vise nego dobrodosao!!!

i naravno sve kritike i pohvale su dobrodosle!!!!

pozdrav!  :cheers