Opel Blitz, Roden, 1/72

Previous topic - Next topic

Messerschmitt

Поздрав другари, ево и ја се коначно прикључујем кампањи. Радићу Roden-ов Opel Blitz у 1/72, популарни "летећи Опел" ( због илустрације на кутији).  Планирам да урадим ово возило, али са малим изменама.



Уместо ових "пуних" страница товарног простора планирам ставим оне са треће слике, чисто ради естетике, и да карго простор натоварим бурадима, сандуцима, канистерима...   Уколико модератори сматрају да ова измена нарушава аутентичност возила, па и кампање, ја ћу урадити возило са тим "пуним" страницама.












Толико за сад, јављам вам се ускоро.  :caooo

3EMYH

To, jos jedan Nemac. Samo mnogo brze bi se zavrsila Barbarosa da je ovakav odnos bio i u ratu, 2 Opela protiv 3 KV-a :)
Nisam do sad radio nijedan roden, deluje ovako na spru-u bas dobro. Svidja mi se i to sto su stavili da biras koje ces stranice da stavis. Ako stavis te koje hoces, onda neces stavljati ciradu?
Pozdrav

Aki

Јако лепо делује макета. Мени је некако лепши без цираде  :)

EMIL

Oho ho, komsa u kapanji  :super

Napred komso, sa velikim interesovanjem cu pratiti ovo  :D

Messerschmitt

Хвала момци! У сваком случају ће бити без цираде! Макета је баш добра, странице могу да се ураде у две варијанте, делови делују лепо одливени, пластика добра, 6 шема бојења...  ма милина. Имао сам и Italeri-јевог који је мала беба у односу на овај.

zivorad

Ja imam Airfix-ovog (u kutiji)  koji je  :deadhorse , jedva cekam da vidim kako napredujes , pa se mozda odlucim i da ga uradim mada je  :uaaa (cak nema ni stakluriju)

Messerschmitt

Радио сам и ја Airfix-овог и по мени је он можда чак и бољи од Italeri-јевог, боље се уклапа иако је калуп из седамдесетих,ако се не варам. За стакларију ти је бар лако, можеш искористити фолије од разних амбалажа или оне провидне омоте из фотокопирнице...

Messerschmitt

Вечерас се мало радило, мотор је склопљен и мало дорађен. Недостаје још хладњак који ћу залепити када мотор будем поставио на шасију. Извињавам се на лошијем квалитету слика, празне су ми батерије на апарату па сам сликао мобилним. Жвака је ту само ради поређења  :D
Коментари, критике и предлози су добродопли...







Поздрав, надам ће да ће ускоро бити нових слика  :caooo

ILIJA iXa

#8
Nekako sam sumnjicav prema Rodenu i drugim firmama zbog kvaliteta,uzeo sam  ACE-ov Citroen, za sklapanje je bio  :deadhorse  :headbang
Ali ovo deluje sasvim solidno.Planiram da uzmem jednog. Sa puno paznje  cu pratiti ovu kampanju!

Pozdrav i puno srece u daljem radu :cheers

airacobra

Quote from: ILIJA iXa on 09-08-2011, 15:49:27
,uzeo sam  ACE-ov Citroen, za sklapanje je bio  :deadhorse  :headbang


Jeli onaj njihov CV 11?

Ja sam davno uradio po jedan Italeri i MAC Opel Blitz. MACov je bio problem za uraditi dok je Italeri bio ok i jako lepo se uklapao. Na zalost vise ih nemam, poklonio sam ih jer sam presao na avijaciju a zbog prostoira nisam mogao zadrzati kamione.

Messerschmitt

За сада нисам имао проблема са уклапањем ове макете. Делови су детаљни и лепо се уклапају. Ових дана сам мало радио на шасији и товарном простору али сам заборавио да то и фотографишем. Надам се да ћу сутра стићи да то сликам и окачом овде.

Messerschmitt

#11
Ових дана сам ухватио мало времена и наставио радове на овом пројекту. Склопљена је шасија, товарни простор и кабина ( до пола, због бојења унутрашњости). Делови се одлично уклапају и доста су детаљни и лепо одливени. Што се  неких дорада тиче, одрадио сам урезивање текстуре дрвета на товарном простору и сандуцима који ће у њему бити, дорадио сам куку, предње ретровизоре и то је за сада то. Ево слика па удрите са критикама, предлозима, сугестијама па и похвалама.  :zvizduc









Овако планирам да попуном товарни простор:






А овако би отприлике требао да изгледа готов:




Следи још пар ситних преправки као и додатно чишћење од струготина и онда ће на фарбање.
Поздрав, Александар.

medico

bas je minijaturan u 1/72, koliko vidim bice dobar , pun je detalja za ovako malu maketu. odlicna ti je i textura drveta na tovarnom delu ! kad dodje wash i drybrush tek ce doci do izrazaja .

ubermagog

Odlično izgleda, skupilo se dosta dodataka pa je baš popunjen tovarni prostor!

EMIL

Komso, ovo odlicno izgleda! samo napred...