Academy 1/72 Hawker Tempest Mk.V (WIP)

Previous topic - Next topic

Sandman

Dobro napreduješ Sale.
Sviđa mi se ova tvoja fora za poziciona svetla, moraću da je isprobam jednom prilikom...

Warhawk

#16
OK, ovi detalji na pravom avionu su me oduševili!

Prvo, repna poziciona svetla. Rep prelazi na svetla, koja onda prelaze na polugu kormila pravca (videti drugu sliku).
Taj deo je napravljen od komadeške providnog rama...
Takodje, popunjeni su i prerezani paneli na spoju rep/trup (nije ravna linija).


Drugo - providni nosači rezervoara! Ne znam zašto su bili takvi, ali fotke ne lažu...
Izvakumirao sam ih preko "domaćeg" mastera i uradio konstrukciju na rezervoaru.
Prilično zeznut oblik za vakumiranje... Sve u svemu, sad leže perfektno!


EDIT:
napravio sam i nišan koji ide ispod instrument table (projektuje "mušicu" direkt na vertobran)


'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

ubermagog

bravo svaka čas'  :caooo

nosači su stvarno moćni, video sam dobru fotku u 4+

Sandman

Ovi detalji zaista zavređuju pažnju.

Kad si mi pokazivao ove providne nosače rezervoara za gorivo zaista sam se iznenadio - do sada nisam viđao ovakav detalj!

U svakom slučaju, biće lepo za videti nakon farbanja...  :super

medico

odlicno !

ne radis brzo vec temeljno ...to se ceni ! poklanjas paznju detaljima, imajuci obzira da je maketa u 1/72  :mjetal

Dada

heeh, nateraces me da odem u minus sa zavrsenim maketama, tj. da muskuliram mog tempesta :D
Odlicna posvecenost detaljima!

Kerber

Neka, neka...srce mi je puno kad vidim kako se on i jos neki toliko posvecuju izradi (vecini nebitnih ) detalja.
To je ono pravo  ;)!
Samo cepaj!

Warhawk

#22
E, ako je tako, evo još nebitnih detalja  ;D
Zezam se, već me nervira koliko dugo ovu maketu radim, ali tri puta je ispadao, tako da sam već poludeo od gitošmirglanja...
Jedno je sigurno - Revell-ov lepak sa iglicom više nikada...

OK, uglavnom sam se bavio detaljima oko poklopca, koji će biti otvoren.
Šina po kojoj klizi zadnji deo jako je uska, skoro nemoguće da se uradi u 1/72... SKORO...


Nepopravljiva greška ove makete su pretanka krila. Jeste imao Tempest tanja krila od Tajfuna, ali ovi ga preteraše...
Pa sam pokušao samo da zadebljam napadnu ivicu sa par slojeva Surfacer-a, sa polovičnim uspehom


Klapna na donjoj strani hladnjaka je napravljena od tri parčeta lima


Naknadno sam zaznao da se Rotol spiner (koji je imao Tempest koji radim) neznatno razlikovao od standardnog DH. Doooobro, ajde...


Quickboost izduvi imaju malo prenaglašen rub oko rupe, koji je stanjen da se skoro ne vidi.


E, ovo je finalno stanje pred bojenje  8)


Soon...

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

maestro

Odlično!
E, posebno mi je drago što nije Klostermanov...

Miroslav Š.

Da, zaista sjajno što nije misje Pjer :cheers
Sjajan rad, prava pikanterija
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Warhawk

#25
Pošto me je mrzelo da radim nitne, hteo sam da ih simuliram pre-shading metodom, i to sledećim redosledom:

1. Donji pre-shading


2. Donja boja, pa maskiranje donjaka posle sušenja


3. Gornji pre-shading (površine presvučene platnom namerno izostavljene)


4. Prskanje gornje kamuflaže, maskirano uz pomoć Blue-Tack-a


5. Kako sve to izgleda kad se skinu maske. Pre-shading sam ostavio jedva vidljiv, jer radim skoro novu mašinu

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

bulovic

Svaka cast na detaljima. Maketa i po!

Goran A.

Quote from: warhawk on 17-05-2013, 12:44:44

5. Kako sve to izgleda kad se skinu maske. Pre-shading sam ostavio jedva vidljiv, jer radim skoro novu mašinu



Pa nisi ni morao da ga radis vec da ga samo mestimicno isprljas.

Warhawk

Pošto sam konačno završio studije arhitekture, 'ajde da privedem kraju i drugu stvar koja me muči već godinama - ovu maketu  :headbang
Poslednji update, još samo par sitnica pred finiš:

Uradjene lampice. Dosta jednostavan postupak, samo se razvuče plastika i preseče na najtanjem delu. Posle se brzo prinese plamenu sa strane i skloni. Brzo može da se dobije mnogo lampica, i odaberu najbolje.


kako to izgleda kad se montira i far zatvori Clearfix-om (za obojena stakla samo se malo tempere umeša u clearfix, ne previše jer neće biti transparentno)


Opet sam se vratio na rezervoare i još malo igrao sa detaljima  ::)


Amortizeri stajnog trapa od razvučene plastike i žice


Novi nogostup (onaj iz kutije je preveliki)


Dodate poluge na vertikalcu i klapni hladnjaka


I na kraju novi nišan (za kasniji model, jer se u kutiji dobija standardni za rane modele)


To je to, momci, slike gotove makete su ovde
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'