Tigar-l Academy 1/35

Previous topic - Next topic

vlajko&marko

Poceo sam novu maketu ovaj put je Tigar u radu  ;D

i do  sada sam uradio sledece








kao i do sada pomoc dobrodošla
pozzz Marko

Plavac

Odličan početak,samo napred ;)

vlajko&marko

Pozzz svima

Imam malih problema oko boja za Tiger.
Hteo bih da radim Witmann-ovog iz januara 1944god berdichev,Russia
pa neznam koje boje da koristim ili imate neku drugu šemu kao predlog ???

Svaka pomoć dobrodošla
Marko :)

vlajko&marko

Pozzz svima
Danas sam nabavio boju za ovog Tigra .Samo se nadam da sam kupio pravu
Ipak cu da ga farbam jednobojno u Panzer gray a zato sam nabavio HU-67 valjda nisam pogrešio
i sa tom sam poceo da farbam tockove


i još sam na kupoli izbušio rupice kao da je pogodjen


ako sam pogrešio sa bojom molim vas recite
pozzz Marko
:cheers

Bojan Ue

#4
Lepo napredujes! Da li si se odlucio za zimsku semu iz sastavnice i za Wittmannov tenk? Ako jesi onda mislim da si pogresio osnovnu boju. Ako govorimo o tom tenku iz 1944 godine onda je osnovna kamuflaza trobojna pa preko nje je premazivan winter wash ili ti ono belilo. Od 1943 kao osnovna kamuflazna boja se uvodi dunkelgelb i ona zamenjuje panzergrey. Na samoj kutiji tog Tigra su ti slike bas tog Wittmannovog Tigra uradjenog pa mozes i to koristiti za referencu. Ako hoces trobojnu semu ja za boje koristim Humbrol 94 kao dunkelgelb, 117 kao olivegreen, 160 kao redbrown. Pozdrav!  :cheers

vlajko&marko

#5
Pozdrav
Nikako da se odlucim u koju boju da farbam ovu maketu  :headbang
Tako da sam opet promenio semu farbanja
Sad sam ceo tenk ofarbao u Hu-94 a za dalje cu da vidim
evo i slika








urado sam i malo ostecenja
ovo do sada je ofarbana jedna ruka
sveti kritike predlozi dobrodosli
pozzz Marko
:cheers

rodeo

Toliko realna ostecenja da se tigar pretvara u t72 :)
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

vlajko&marko

#7
Moja greska  0:) izbrisao
To je bio tatin stari T-80  ;D koji koristim za eksperimentisanje
evo njegovih slika




na njemu sam probao prljanje i zimsku šemu za Tigra
Unapred zahvalan na svim kritikama i svetima
Marko



vlajko&marko

pozzz svima

Knacno sam nastavio radove na ovoj mojoj maketi  ;D
Zalepio sam dekale kojih nema puno za jedan smo ja i tata pravili šablon pošto ništa nije valjao
ostalo nam je još da odradimo crni krst unutar ovog belog
Uradio sam wash i pokušao da uradim posvetljavanje panela
A sad slike
dekali

ovde sam morao da teram tatu da pomogne još da odradimo crni krst

wash






Ovde sam pokušao da uradim posvetljavanje panela sa belom i zutom (radio sam sa temperama)

Dali sam ja ovo do sada uradio kako treba ?
Saveti i predlozi za dalje dobrodošli
pozzz svima
Marko
:mjetal

ILIJA iXa

Pitanje! Da li ide zimerit?,i oces li ga stavljati?Nzm.mozda i istoriski ne odgovara?,ali kako sam ja edukovan na MKu valjda treba ::)
Inace do sad ovo je odlicno! Wash je dobar aa ostecenja su takodje dobra!(svidza mi se) :naughty

Pozdrav i cestitke na dosadnjem radu :bravo

KuKLiNsKi

#10
EARLY tigrovi nisu imali zimmerita kolko ja znam (nisam siguran za skroz zadnje early serije i to...)
Bojan, zaboravljaš da nisu svaku godinu promjenili tenkove... taj wittmannov tigar je bio još iz 43 pa preživio zimu na 44
na D day je dobio trobojni LATE tip tigera u normandiji gdje je bio taj trobojni uzorak za koji neznam dal se stavljo
na preživjele midle tipove tigera sa starim bojama (a ni neznam kolko ih je zapravo ostalo... pošto nije ni bilo fajtanja u francuskoj za vrjeme early serija mislim da su sve te završile u rusiji i italiji i ti iz italije bili onda evakuirani u rusiju ako je bilo moguče, tako da su u francuskoj bili novi late tipovi sa novim bojama velkom večinom i neki mid tipovi sa svakakvim shemama)

imo je early 1331 u zitadell operaciji 43
http://img413.imageshack.us/img413/1889/tiger1lssahkurskvo9.jpg

pa onda sjeo u S21 43 godine kad su se vratili u rusiju iz italije  (slični il isti ko na kutiji?)
http://img338.imageshack.us/img338/6885/tiger2q5ldu5.jpg

informacje o tome kojeg je koristio u italiji (1331 ili S21) se ne poklapaju tako da...

a sad taj koji si htio radit early S04 43-44 godine (poznat po tih 88 killova na topu)
boja ispod toga winter washa se i dalje debatira, neki kažu samo dark gelb neki kažu da je imo smeđe i zelene crte prek toga
neki kažu da na slici izgleda pretaman za dark gelb i da je bio sivi al jako teško pošto je bio napravljen mislim da aprila 43 godine i tako...
http://www.panzerace.net/images/tiger/panzpic3.gif

čudno mi je da nije imo nijednog midle, barem ja nisam našo nijednog =)

ovaj tvoj sa tim naljepnicama izgleda ko da bi trebo bit iz afrike ako se ne varam..

vlajko&marko

Na kraju sam odlucio da radim tenk iz Afrike iz 1943godine tako pise u sastavnici i jos pise 504 hevy tank battalion, Tunisia
malo sam jos nesto radio





pozdrav  od
Marka  :caooo

vlajko&marko

Sinoc sam jos radio na tenku







a ovo se tata malo igrao sa  ;D
http://youtu.be/t3jHr5K6sPg
Mozda sam malo preterao  :think
pozzz
Marko
:caooo

ILIJA iXa

Ajde malo cu da mudrujem, ali ne uzmite mi za zlo? 0:)
Meni se generalno svidja ovako "istrosen" ali zar,ako je vec u africi operisao nebi trebalo da je manje korodirao,i tako istrulio?(cisto razmisljam manje padavina,suva klima...(malo nesto mog obrazovanja i geosa...  ::))) sem ako nije bilo kisnih perioda?

Eto! Pozdrav,ali cisto pitam, i malo "mudrujem"ali ajde moram malo :naughty

Aki

За похвалу је што користиш нове технике, и експериментишеш, само тако настави!
Добро су ти испали разни ефекти, мада би их ја применио у мањој дози. Сећам се да је неки макетар рекао у вези остаревања, да кад мислиш да је довољно, претерао си  :D

@ILIJA iXa

Људи греше када мисле да су возила мање кородирала у пустињским условима. Чак штавише, често и више кородирају.
Пустињски услови делују веома абразивно на боју возила. У пустињским условима огромне су температурне осцилације, и ноћу температура пада веома ниско. У таквим условима долази до кондезације влаге из ваздуха, што са претходно поменутим абразивним дејством ствара веома плодно тле за корозију.
Више пута сам видео по форумима да се људи питају што је неко радио рђу и јако остаревање на пустињским возилима, па реко да једном то разјаснимо  :)