SWS mit panzer-werfer 42

Previous topic - Next topic

medico

posle duze pauze evo novog projekta  ...teski nemacki transporter u varijanti sa bacacem raketa od 150mm

malo starija Italerijeva maketa ali i dalje sasvim dobra za danasnje standarde , uklapanje je uglavnom ok ali treba obratiti paznju pogotovo kod zadnjih, bocnih stranica i poklopca teretnog dela .
odlucio sam se brzinsko sastavljanje iz kutije bez detaljisanja , odlucio da ostavim otvoren jedan kabinski poklopac i da dodam jednog clana posade ...



unutrasnjost nisam previse sredjivao posto se od figure nece videti previse

ubermagog

zanimljiv izbor u tvom opusu  :)
baš da vidim dal ćeš izdržati da bude OOB  :D

Messerschmitt

О мало егзотике...   Унутрашњост си баш лепо урадио  :cheers

medico

 

nastavak radova , zalepljena kabina , surfacerom 500 izgitovani spojevi i istim reprodukovani varovi :

 

sredjivanje figure koja je rezinska kopija , izgitovani spojevi, izbrusene fiseklije, sredjen opasac i kopcha , ruka zalepljena u polozaj da drzi poklopac i na kraju odabrana glava  :D






Aki

Одлично изгледају варови!
Који шему планираш?  Њему би лепо легла зимска .

Messerschmitt

Варови одлично изгледају! Хоће ићи на неку диораму?

medico

varovi su neki moj stari recept, samo zahtevaju pripremu  tj. spoj gde ide var mora malo da se produbi ...obicno vrhom skalpela bocnim grebanjem da se dobije blagi V panel . Zatim se u 2 prolaza popuni sa Surfacerom 500 i saceka 5-10 min da se povrsina zasusi a ispod bude jos uvek zitka pa se surfacer ne razmazuje, izprva izgleda malo predimenzionisano ali kada se surfacer skroz osusi izgubi na volumenu  :D (ovo lici na reklamu za shampon) tako da na kraju izgleda ok. Razmisljao sam da isprobam i varijantu sa razvucenim spruom ili Miliputom ali sam to ostavio za sledeci put.

@ aki josh uvek se razmisljam privlaci me 3-bojni ali bih isprobao i zimsku shemu sa cistom gelb osnovom mada ih obicno tako i rade na netu...videcemo
@ Messerschmitt diorama ne, mozda samo jedno postolje ...

medico

sinocni a-brush session koji se prilicno otegao ...3 sata  :deadhorse

preshading, inace krupni oversprey na boku je od farbanja podvoza crnim  Cosmos sprejem


farbanje, nisam bash prezadovoljan nijansom ove gelb ali nakon par filtera i ostalih efekata racunam da cu biti zadovoljniji krajnjim efektom


farbanje tockova, zbog broja tockova  definitivno se isplati ulozeno vreme u pravljenje shablona (tehnika : http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,9099.msg88459.html#msg88459)

     




medico

filter ...

gornje povrsine u jednom prolazu, bocne 2 a poklopci bez filtera
prilicno sam zadovoljan jer sam dobio malo tamniju i topliju nijansu zute



stari TOZ-ov tus u boji  :mjetal, rastvori se sa malo vode ja sam isao odnos 1:1 uz obavezno dodavanje kapi-2 tecnog deterdzenta

ubermagog

izgleda bolje, jel ćeš ovaj tuš sad da 'pečatiš' slojem laka pa da ideš dalje - ili ne?

Messerschmitt

Сјајно напредује, свака част!

medico

danasnji radovi ... koristio sam ecovane sablone, prilicno zahtevno zbog namestanja , pasovanja i sl. ali efekat je zadovoljavajuci.
prvi sam uradio pedantno a ovaj donji sam namerno malo raspasovao i na kraju neznatno odigao od povrsine i prskao pod uglom.





Jadgkommando

Sta? Nema color modulation? Eeeee a to je tako "realno" na pravom vozili/tenku  ::)

Shalu na stranu jako lepo idu radovi! Ja sam namerachio Bronco kit :think ali ovo je odlichno :mjetal!!!

Pozdrav!


Kerber

Dobra fora sa prskanjem krstova...Deluje bas realno. O ostalom - nemam sta da kazem, osim - odlicno!
Medico, medico, bas si vrazji! ;)

djos & filip

Majstorski kao i uvek

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......