Zvezda Su-25 1/72

Previous topic - Next topic

Pedja

Mali napredak na avionu....



.... zatim prajmer...



...i na kamionu



Airbrush mi se razboleo i poceo je čudno da pljucka boju,otud i tačkice po cisterni i kabini kamiona,nadam se da će ozdraviti i da ćemo zajedno to popraviti,inače...
Ima i popravki na avionu,naročito kod riveta ,neki su nesrazmerno veliki ispali.

Sandman

Spojevi deluju ok posle prajmera.

Ovo pljuckanje je verovatno posledica zagušenja dizne na brašu?
Jesi li probao da produvaš samo razređivač ili da očistiš diznu pa ponovo da probaš sa bojom?
Koji erbraš koristiš inače - ovakve stvari su mi se ponekad dešavale na Azteku.

Pedja

Koristim neki noname kupljen na Bubanj potoku svojevremeno,otprilike klasa ovih što i Aleksandar cosmetics prodaje,čak mislim da su kompatibilni.Probao sam i to da ga očistim komplet pa ponovo boja ali se stvar ponavlja pa se bojim da je dizna otišla.

Sandman

Moguće da je vrh dizne negde malo "ulubljen" ili "okrnjen".

Ako je samo blago "ulubljen" možda bi mogao da probaš samom iglom ili nekim drugim sličnim objektom (igla za šivenje, špenadla slične debljine kao dotična AB igla) da popraviš taj vrh - ili sa spoljnje ili sa unutrašnje strane da povučeš iglu i da blago guraš ako ima efekta da ispravi vrh konusa tj. dizne...

Ako je sam vrh fizički okrnjen onda mislim da je bolje da nabaviš novi komplet dizna-igla.

Pedja

Mislim da si u pravu,i tako ću i probati,na kraju će verovatno kombinacija nova dizna  i igla verovatno biti jedina opcija.Ovo mi je sve manji problem od kompresora koji se takodje bio upokojio nekoliko dana ,ali ga vaskrsoh i sada radi kako treba,aleluja.

dusko

Super ce biti ovo na kraju,jos samo da popravis pistolj pa da ofarbas ,nadam se da ce pasovati dizne i igle koje ce doneti Madjari na takmicenje i resio si problem.

sezan

Vidi igla u kakvom je stanju,tj. ostecenja i ostaci boje skorele i ono glavno GUMICE . Ako su propale ,odmah se javlja nepravilan rad.
pozz
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Pedja

Evo nastavka radova,posle problema sa airbrush-om, pozajmice istog od kuma Minga,kome se ovom prilikom zahvaljujem. Nadao sam se da ću uspeti da kupim novi na NG kupu ali ispostavilo se da su domaće varijante ipak povoljnije.

Dakle sa starom i lošijom prskalicom pokušaj da izvučem linije panela,delimično uspeo....



Donja,svetlo plava, kao i obično kombinacija boja koje sam imao i odokativna metoda  po principu "da liči"...



Trobojna kamuflaža, korišćene po preporukama koje sam našao na više mesta HU 116 ,119 i 98,naravno posvetljene u odredjenom procentu . Radjeno bez šablona ,slobodom rukom sa "mekanim" prelazima. Prvo svetlo braon pa zelena. Takodje pokušaj da napravim pito cevi od igala,ostaju perajca na desoj cevki,još nemam rešenje,verovatno komadi bakarnog lima, kako god bolje od delova iz kutije.



I na kraju konačna kamuflaža.



Toliko za večeras.


ubermagog

Vrlo dobro mi izgleda kamuflaža, boje su ti se fino uklopile - posle par slojeva laka koji mu predstoje i malo 'braon' senčenja biće kako treba!

Sandman

Wash i dodatni efekti prljanja će mu lepo leći - plava odozdo deluje dosta dobro pogođena gledajući spoj sa gornjom kamuflažom.

Za perajca probaj ili to sa tankim limom, pa ga samo malo još istanji kuckanjem čekićem, ili probaj sa stirenom od 0.2-0.3mm (imaju table stirena ove debljine u M-Hobby radnji da se pazare).

Pedja

Još malo napretka,pronto,posvetljeni paneli ,zalepljeni dekali...


Sandman

Hmm, nekako mi ovo posvetljivanje panela deluje malo prejako.

Ja recimo obično panele posvetljujem još u fazi farbanja - kad završim sa osnovnim slojem farbanja, dodam kap ili dve bele (ili svetle neke boje koja se uklapa u nijansu boje koju prskam) i onda sa tako posvetljenom osnovnom nijansom prskam po sredini panela - ispadne dosta suptilan efekat, a opet je samo varijacija osnovne boje.

Možda ne bi bilo loše da i same dekale malo posvetliš - možeš neki lagani drajbraš da udariš preko njih jer su dosta jarkijih boja od posvetljene kamuflaže sada.

sezan

Slazem se sa kolegom, kojom bojom posvetljavati kamuflazu tj. panele. Istom samo posvetljenom ali neznatno. Mnogo je lepsi efekat i prirodniji.  Belom ili zutom po celoj maketi ,se radi filter i njime ides i preko dekala da ujednacis kontraste i da ti nista ne bode oci..
Odlicno izgleda zabac.  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Pedja

Potpuno ste u pravu za boju panela, inače na svim slikama koje sam gledao ovi avioni su sa toliko istrošenom bojom, da se uglavnom više i ne prepoznaje originalna šema,videću kako ću to popraviti da izgleda realnije. U svakom slučaju hvala na savetima.

PELE

Ууу много добро, одлично изгледа!  :cheers

Ја бих на горњим површинама прљање панела радио браон нијансом, а доле црно, али не претерано.