Moj prvi rad

Previous topic - Next topic

Sijamski_Mrmot

Nisi napisao koja je ovo razmera, pretpostavicu 1/72 ili cak 1/144?  Imas gotova drvca u M-hobby bar je bilo da se kupi...

svejedno, opsti utisak (barem moj) je da ti je podloga prevelika! gledano na prve dve slike, i kad uporedim velicinu podloge sa velicinom modela, ti tu treba da strpas jedno 30-50 vozila i barem 3-4 puta toliko pesadije da ne bi bilo prazno, pa cak i onda ce ti velicina brda stenja i ostalog odvlaciti paznju od ostalog i utisak posmatraca ce biti da si pravio prirodu a oklop je tu tek onako, a to je kardinalna greska.

Da ne shvatis pogresno, DIVIM se svakome ko ima herca da krene u ovako velike poduhvate ali moram da ti posteno i iskreno ukazem gde gresis.

Po meni? skrati podlogu tako da obuhvata samo deo sa one strane reke gde je baza, cak i tad ce biti preveliko ali ipak ne toliko da ti unisti scenu.

Pozdrav,
Mirko

airbamby

Za prvenac si bas zagrizao, i to je za svaku pohvalu po meni...
Sto se tice velicine podloge Mirko je potpuno u pravu, ali dobro, bice bolje sa nekom novom scenom.
Ovako kako sada izgleda, predlozio bih ti da uzmes sjajni lak (pronto ili nesto sto koristis) i da vodu obavezno predjes sa tim, da dobije malo na sjaju.
Rekao bih da je most malo siri nego sto bi se ocekivalo za jedan zemljani put, pa probaj da ga malo suzis (mislim na ovaj sa tri poslednje slike)
Sto se posumljavanja tice, ako neces da kupujes, ima u prirodi zanimljivog rastinja koje moze da posluzi, da radis u samogradnji je mozda komplikovano za pocetak...

Usput, predlazem ti da malo pogledas ovu temu
http://www.railroad-line.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=30949
Nije bas nasa tematika ali ti mozda pomogne u buducoj izradi objekata i nekog drveca ;)
Srecno
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Jovan_KG

Drugari , hvala na korisnim informacijama/savetima i naravno ( iskrenim ) kritikama .
Malo mi je zao  da svoju prvu dioramu seckam  0:) Vasi korisni saveti ce mi dobro doci u nekom od sledecih projekata ( neke cu koristiti i na ovom ).

Sto se ti ce razmere  :think 1/72 nije , ovo je bas dosta sitno ( duzina tenka je oko 2,5cm ).

Pozdrav i svako dobro.




TISO

Ej dobro je što je velika. Meni se nikako ne sviđaju diorame koje su prenatrpane i na kojima bi jedna minobacaka mina izbrisala pola bataljona. Samo ti radi kako si zamislio.
Pošto pametniji popušta glupaci vladaju svetom!