Panther Ausf.F

Previous topic - Next topic

voja

Мало сам чепркао по неким кутијама и пронађем ову Драгонову макету у 1/72 коју сам давно започео, оставио и заборавио на њу.

Сада сам је извадио и решио да се потрудим да је завршим што ће бити тешко јер оклоп не радим а не знам ни откуд ми идеја да ово започнем.

Боје су Тамијин акрил прскане брашом а шема бојења је нешто што сам ископао по књигама и покупио са фотографија.

После фарбања, тело тенка сам четкицом прешао са неколико слојева МИГ филтера "P243 German Filters Set". Могу рећи да сам задовољан филтером, иако први пут радим са њим. Имам неки осећај као да су се боје стопиле једна са друго и легле како треба после употребе тог филтера. Точкови још нису прошли третман филтером. Доста ми је и ово за данас  ;)

Фотка је мало лоша јер се нисам поиграо са white balance опцијама тако да боје изгледају мало другачије на макети за разлику од ових на фотографији.



.

Aki

Фарбање је одлично, баш како треба!
Иако је возило релативно остало у фази прототипа( Поред прототипа, одрађено пар купола у Дајмлер-бенцу, и пар шасија, али нису завршени до краја), ја му лично не бих радио камулажу на точковима, јер немци у касном периоду рата углавном је нису радили, остављалу су их у основној боји. Мада увек има изузетака, то је само моје мишљење.

То је беше онај стари Драгон, не занам какве су гусенице?

voja

Гусенице су винилске, али доста добро изгледају. Тело тенка су дали изливено у металу а све остало је пластика.

.

ubermagog

Dosta uspešno ispalo farbanje!
prijatno iznenađenje iz magacina :D

ja imam jednog tog Dragonovog Panter 'metalca', ali ništa mi se to metalno telo nije dopalo pa sam ga čini mi se bacio ili negde zaturio... ostatak delova ću jednom spojiti sa Revellom.

Sandman

Vojo, čime si maskirao kamuflažu, dosta dobro deluju šare?

Boje mi deluju pogođeno, jedino možda što Aki kaže da si ostavio točkove bez kamuflaže.

Sad malo pigmenata da mu daš efekat slivanja prljavštine i biće još realniji!

voja

Faber Castel гумица је кориштена за маскирање.





То за точкове сам видео да су у око 99% случајева били једнобојни. Успео сам на свега пар слика из оних разних Оспреја, Скводрона и још неких публикација да видим да их је било и са маскирним точковима. Дуго сам тражио камуфлажу за овог Пантера јер сам баш хтео да има маскирне точкове.

Тренутно тражим оне танке бакарне лицне да му исплетем сајлу. Она пластична имитација је смешна.

.

Plavac

Odličan je mališan,možda se navučeš na oklop ozbiljnije ;D

voja

Ма нема шансе Плавац да се озбиљније навучем на оклоп (мада, никад не реци никад)  :D

Одлучих да вас послушам па сам точкове поново офарбао, али овог пута само у основну боју. Ипак огроман број фотографија тако показује а и ви сте за мене експерти по питању оклопа.

Једва сам се натерао да ово одрадим јер ми је највећи проблем увек представљало чишћење браша после овако ситног прскања.



.

Nemsy_29

Quote from: voja on 29-10-2011, 14:55:35

Једва сам се натерао да ово одрадим јер ми је највећи проблем увек представљало чишћење браша после овако ситног прскања.


Ima nas jos takvih  ::)