1/72 Opel fuel truck

Previous topic - Next topic

tripko

Ovu maketu je zapoceo Lanmi, ali kako on vise voli avione ja je zavrsavam, hvala Lanmi.
Izbacio sam neke delove jel smatram da su predebeli za ovu razmeru.
Inace maketa ja academy fina za sklapanje bez problema.
Dosta sam ekperimentisao na njoj i par puta skidao boju i preprskavao ponovo osnovnu.
Sada cekam da se uljanje boje osuse pa me ceka pin wash ching i pigmenti.



Sandman

Odlično mu čuči efekat "colour modulation" tehnike - prednji branik i maska su sada malo suptilnijom nijansom ofarbani nego prethodna iteracija, a rain(oil)marks deluju dosta realno!

Planiraš li kasnije neku aerodromsku dioramu sa ovim vozilom?

ubermagog

Odlično izgleda!
Trebalo je i tu tablu za registraciju da zameniš pločicom stirena, ovako je debela...

Preporučujem ti da nabaviš onaj Revellov Luftwaffe set pilota i osoblja, ima par figura koje se mogu super iskorisiti!

airbamby

Jako, jako lepo izgleda, bas mi se dopada...
Iovako ne zavrsen izgleda potpuno realisticno.
Svaka cast :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

tripko

Nesto razmisljam da izigravam Milana i da napravim merdevine sa leve strane  :)
Posto sam danas video sliku da ima merdevine. U svakom slucaju treba da padne wash
chiping i pigmenti i gotovo. Posto sam nijanse zute radio sa uljanim slikarskim bojama treba
mu par dana da se dobro osusi pre wash_a i i ostalih faza.

hikipoklica

Treba li da su staklene povrsine ovakve? Ne razumijem se, ali cini mi se da je tesko gledat kroz onakvu soferku :)

gasha

Spremi za radionicu nesto na cemu ces moci da nam pokazes kako radis "colour modulation" mislim da nas ima dosta zainteresovanih za malu skolicu.

tripko

#7
Quote from: hikipoklica on 02-12-2011, 12:59:13
Treba li da su staklene povrsine ovakve? Ne razumijem se, ali cini mi se da je tesko gledat kroz onakvu soferku :)
Pa maketa nije zavrsena i zato se nalazi u delu forumu ''projekti u radu'

Quote from: gasha on 02-12-2011, 13:29:28
Spremi za radionicu nesto na cemu ces moci da nam pokazes kako radis "colour modulation" mislim da nas ima dosta zainteresovanih za malu skolicu.
Bice nesto gasho nisam pripremio samo za vikend.

Inace pao je wash, slika cu ga veceras.