F-15C ACADEMY 1/72

Previous topic - Next topic

FLY BY WIRE

naime u pitanju je 15-ca iz vazduhoplovne baze elmendorf u najvecem gradu aljaske enkoridzu.....neuspjedoh naci na netu slike originala ovog aviona  broja 075 pa sam vjerovao semi bojenja u sastavnici izuzimajuci unutrasnju stranu vertikalaca koja je data pogresno
uglavnom dosta dobra maketa sa par nedostataka..... prvi dekali koji su me namuciili jer se cjepkaju prilikom postavljanja...drugi siromasan kokpit,koga sam malo doradio u samogradnji.....uglavnom slike su tu pa raspalite ;D





Sandman

Dopadljiv rad, četkicom rađen?

FLY BY WIRE

hvala ...naravno kao i sve do sad a i ubuduce dok ne zbavim brush u nekoj daljoj buducnosti

ubermagog

Dobro je ispao, za četkarenje vrlo uspešno  :)

Uz F-15 Academy i dalje pakuje svoje stare vrlo loše dekale ali koliko vidim tebi su na kraju fino legli bez silveringa...
Ofarbaj mu sedeći deo sedišta u tamno zelenu a naslon za glavu u crno, tako bi trebalo (ako želiš naravno).

BTW, jednu rondelu si na žalost naopako zalepio  :D

FLY BY WIRE

svaka cast na ostrom oku.....mozda mi neces vjerovati ali ja to skonta tek sad kad mi ti rece inace je ova rondela kao i suprotna dosta zaklonjena usisnicima....sta ti je posledica kad dekale lijepis odozdo.....a za sjediste mogu i promjeniti nije komplikovano gledajuci po netu ima ih u cudnim nijansama....uglavnom hvala ;D

djos & filip

Nisam bas strucnjak za ovu pticu, ali izgleda odlicno!

Cudna mi je samo boja kabine iza sedista?  Ali kao sto rekoh nisam upoznat sa ovim orlusinama a ukupni utisak je vrlo lep.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

su27rules

jako dobro četkarenje!!!!! :cheers

Nedvoumno predstavlja F-15.
Za drugo nisam stručnjak ;)

FLY BY WIRE

kao prvo jos jednom hvala svima..... :cheers

sto se tice makete sjediste cu dofarbati svakako i to ce biti sve sto se tice dorade(jer suska je uveliko u radu..iako sam ih poceo uporedo ovu pre zavrsih..ali susku radim dosta dosta temeljnije sa dosta moje dorade....stacu kad mi je miljenik ;D )a sto se tice ostatka kokpita sta znam tako sam vidjeo na netu.....najgore je sto nisam nasao nijednu sliku originala nigdje pa sam malo iskombinovao na osnovu date seme i slika na netu drugih aviona iz te doticne baze

PELE

Браво, јако лепо одрађено!  :cheers

Sneni

Svaka čast, jako dobro izgleda... ako ikad budem radio F15 radiću baš ovu verziju :)
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

FLY BY WIRE

hvala.....ako ikad budes radio academca uzmi druge dekale ;D

Nidza79

Nikad nisam voleo te stare akademijeve tekstualne sastavnice, i vec mogu da zamislim kako pise unutrasnjost kokpita "blue grey" i ti namazes ovaj uzas.

Ako izuzmemo te neke stvari, maketa ti je vrlo lepa i vrlo si je strpljivo radio sto je evidentno.

Da li je bilo nekih problema pri sastavljanju i ako jeste koji su?

FLY BY WIRE

ma sastavnica je vise na korejskom nego na engleskom....hehe pise za kokpit ''aircraft gray''  ;D generalno ja kad vidim da na kokpitu nema reljefa i da idu dekali odmah se razocaram...e sad nisam ni ja neki strucnjak za kokpit 15-ce pa sam sasvim malo doradio ga, cisto posto je otvoren da ne bude skroz siromasan da bar malo lici
a za same boje sta znam gledajuci druge modele i neke slike kokpita sam stekao takav utisak....ono sto cu jedino popraviti je boja sjedista u tamnije zeleno crnu kombinaciju i to je to za ovu pticu ;)

problema prilikom sastavljanja nije bilo super se uklapa, (kad bi je uporedio sa ICM suskom koju trenutno radim koja na vecini sastava ima velike gapove  ovo je milina)i nekolicina pinmarkova koje je trebalo ukloniti nista specijalno i balast u nosu samo ne treba pretjerati zgog izdrzljivosti prednje noge da se ne bi iskrivila posto je vezac sa tockom veoma tanak .... ono sto je lose su dekali al bas losi puno su me namucili jer se do sada nisam susreo sa losijim...toliko da ne davim vise

Miroslav

Maketa je skroz Ok, jedino mi nije jasna ova supljina iza prvog sedista. Jel to fali jedno sediste ili sta je vec po sredi? Ja sam svojevremeno sklapao Academy F-15E i za iste pare ipak nudi malo vise, a pogotovu kad je naoruzanje u pitanju. U sustini, nisu lose ni jedna ni druga, ali je kokpit najveca falinka.