Trumpeter KV-1

Previous topic - Next topic

JLZ



Pozdrav,

Ovo je Trumpeterov KV-1 #00359
Da napomenem da sve nije zalepljeno. Točkovi i gusenice sam mislio zasebno farbati. Takođe ni blatobrani nisu zalepljeni kao ni kutija alata, rezervne gusenice i te dve bočne lajsne sa kukama koje drže sajlu.

U kutiji se dobiju plastične i gumene gusenice. Odlučio sam pokušati sa gumenim i temperama. Koja je inicijalna boja gusenica kada tenk izađe iz fabrike? Ja sam ih mislio farbati u tamno smeđe ili nešto slično.

Za boju ostatka tenka se takođe nisam odlučio. Voleo bih ga farbati u nemačku sivu i onda preko belu kamuflažu... Sad, koliko sam video belu kamuflažu nije lako uraditi, pogotovo kad se radi enamelima... Sugestija?
Kao druga opcija, ruska zelena se takođe ne čini lošom za probati!?

Aki

Лепо за сада изгледа.
Ја бих ти саветовао да користиш гусенице из делова које су дате у кутији, јер ћеш постићи реалнији ефекат "пада" гусеница на носећим точкићима.
Требало би урадити и благу текстуру на куполи, пошто је ова верзија са ливеном куполом.

JLZ

Quote from: Aki on 31-12-2011, 17:14:42
Лепо за сада изгледа.
Ја бих ти саветовао да користиш гусенице из делова које су дате у кутији, јер ћеш постићи реалнији ефекат "пада" гусеница на носећим точкићима.
Требало би урадити и благу текстуру на куполи, пошто је ова верзија са ливеном куполом.

Gusenice ću pokušati vezati za točkove silkom. Mislim, hoću samo da probam da li to može.

Kako da uradim teksturu na kupoli? Video sam u knjizi kako se to radi sa "Cast a Coat" proizvodima, a ja to nemam.

Inače, ne znam da li se vidi, ali sam većinu "varova" simulirao mazanjem lepka i onda "grebanjem" skalpelom.
Šav na kupoli sam uradio tako što sam čačkalicom razvlačio lepak koji po sušenju formira "slinu" koja glumi šav.

Aki

Ја текстуру најчешће радим са Мр Сурфејсером 500.
Једноставно узмем неку стару четкицу, и наносим "тапкањем" сурфејсер, а после кад се осуши, може још мало да се обради фином шмирглом.

JLZ

Hvala, potražiću Surfacer :)