ICM 1/48 Me Bf-109F2

Previous topic - Next topic

Kerber

 :D
More, meci slike da gledamo.... ;D

Jedva cekam da vidim kako ispada....A zalozio si me za tog messera u '48..
Mozda se prevarim i pazarim ga kod Milana....
Samo napred, sad cu i ja da pustim slichke sa mojih radova jednog "fritza"....

Boki

Messer ti je super (bar do sada). Kad dodaš malo čipinga i prljavštine biće odličan.
Čekamo još slika  :D

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Dada

#32
Evo ga dobio je i "noge"... Ostaje jos malo detalja pod krilima, antene i mozemo da pocnemo sa "unistavanjem" aviona...

Za tockove sam nasao neku mud boju (stvarno kako i ime kaze boja neke najgore kaljuge) pa da umuljavim tockove
Trenutno ludim sa poklopcima izduvnih grana koji nikako da prime zutu boju... pa ce najverovatnije biti "spaljeni" od strane auspuha u nekoj sucmurastoj boji... Sada zurim za Bgd, pa nastavak ocekujte tek mozda sutra uvece...


Stigao sam kuci i nastavljam sa radom... Kog gazda Milana sam kupio jos jednog Svabu... U pitanju je jedan Revellov FW-190A8 u 1/72

Dada

One step forward...
Pali su i dekali.. nisu jos svi skaceni, jer chekam da se ovi veliki osushe 8) da ih ne bi ispomerao :o




Da pravo kazem mrzelo me je da opsecam providni dekal film koji je visak...
Viska je pogotovo bilo na broju 2 jer film ne prati broj, vec je pravougaonik
Quote from: Kerber on 26-03-2007, 23:23:27
:D
More, meci slike da gledamo.... ;D

Jedva cekam da vidim kako ispada....A zalozio si me za tog messera u '48..
Mozda se prevarim i pazarim ga kod Milana....
Bio sam danas i video jednog u izlogu ;D ;D ;D >:D
Pozdrav i uskoro nastavak

Dada

E tako, dekali su gotovi, kao i spiner i cela maketa je preprskana gloss model-master lakom i spremna da se radi wash i druge vrste prljanja, brljanja, mrljanja, starenja, guljenja... >:D >:D >:D Ipak posto je bio na istocnom frontu mora biti dobro izgruvan, zar ne ??? ???






Sandman

#35
Quote from: Dr Raptor on 29-03-2007, 21:08:17
E tako, dekali su gotovi, kao i spiner i cela maketa je preprskana gloss model-master lakom

hej, kakva su ti iskustva sa ovim lakom?
chime si ga razredjivao? obichnim uljanim razredjivachem ili nitrom?
jel sjaj ispao bash ono - SJAJAN kao na automobilima - ili se vide "zrnca" od prskanja spreja?
meni do sada nikako nije uspelo da dobijem fini, nezni sjaj sa ovim lakom  :-[ :(

Quote
i spremna da se radi wash i druge vrste prljanja, brljanja, mrljanja, starenja, guljenja... >:D >:D >:D Ipak posto je bio na istocnom frontu mora biti dobro izgruvan, zar ne ??? ???

a gsne?  :D
ledenice koje vise sa ivica krila, elisa?  :D
shalim se... super ti ide ovaj meser, svidja mi se tvoj tempo - za kratko vreme si ga bash fino odradio - vidi se da su te one seke u belim mantilima motivisale - posle duze apstinencije od maketarenja radish ko nezdrav  :D ;D >:D
samo radi i shalji slike...;)

pozz,
S.

Dada

#36
He, da znas gazda da je stvarno dobra motivacija :P Fazon je u tome sto sam jos uvek oslobodjen sljakanja pa imam vremena za makete... Ali nece to potrajati jos dugo...
Posto uporedo zavrsavam messera i jak-3 nisam mogao da odolim da ih ne uslikam zajedno, mojom losom kamericom...

Sto se tiche laka meni je super ispao, razredjivan je 60%laka+40%nitro razredjivaca...
Videcemo posle ovoga treba humbrolov saten... Chime se taj razredjuje (nitro ili uljani)
Granulacije nema, znachi gladak sloj kao ogledalo...(Kao na Formuli-1 ;D)
Za jaka mi je ostalo samo da okachim dekale i pito-cev...

Uskoro nastavak

Sandman

Quote from: Dr Raptor on 29-03-2007, 23:24:58
Sto se tiche laka meni je super ispao, razredjivan je 60%laka+40%nitro razredjivaca...
Videcemo posle ovoga treba humbrolov saten... Chime se taj razredjuje (nitro ili uljani)
Granulacije nema, znachi gladak sloj kao ogledalo...(Kao na Formuli-1 ;D)

hm.. ja sam obichno ishao 60% nitro + 40% lak .... mozda sam tu greshio... samo onda mora jachi pritisak da se koristi jer je lak gushci nego farba  ::) a jachi pritisak stvara efekat narandzine kore nakon prskanja  :-\

definitivno moramo na nekoj od narednih radionica da napravimo jednu edukaciju po pitanju pravilnog odredjivanja odnosa boje i razredjivacha i potrebnog pritiska i udaljenosti spreja od makete pri radu....

bash imam jedan bolid F1 u planu da radim ali se ne usudjujem dok ne nadjem nachin da postignem extra sjajni finish sa lakom!  :-[

Dada

#38
Quote from: Sandman on 30-03-2007, 07:56:22
[hm.. ja sam obichno ishao 60% nitro + 40% lak .... mozda sam tu greshio... samo onda mora jachi pritisak da se koristi jer je lak gushci nego farba ::) a jachi pritisak stvara efekat narandzine kore nakon prskanja :-\
Pa onda ga premazi nechim protiv celulita ;D ;D ;D ;D 8) 8)

razoxx

A sto neprobas da lakiras akrilnim gloss lakom

Lanmi

Quote from: Sandman on 30-03-2007, 07:56:22

definitivno moramo na nekoj od narednih radionica da napravimo jednu edukaciju po pitanju pravilnog odredjivanja odnosa boje i razredjivacha i potrebnog pritiska i udaljenosti spreja od makete pri radu....


Jedino resenje je vezba. Nema prave razmere boja/razredjivac. Ista boja u dve razlicite kantice ume da se razlicito ponasa. Mozes i da ukapiras i na 5 maketa da ti jedan "recept" radi posao, a onda da krene da te zeza. Najbolje je da napravis duplo vecu mesavino od one koje ti treba za rad i da na nekoj staroj maketi eksperimentises, pa tek onda na pravu maketu. Ja prvi nemam toliko strpljenja nego jedva cekam da grunem boju na maketu koju radim, zato mi se desava da moram da popravljam.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Dada

Quote from: Lanmi on 30-03-2007, 11:59:58
Ja prvi nemam toliko strpljenja nego jedva cekam da grunem boju na maketu koju radim, zato mi se desava da moram da popravljam.

AMIN TO THAT ;D ;D

Hartmann

Hej, pazi kad radis wash posle lakiranja MM lakovima, moze da se desi da skines time lak. On je ponekad nestabilan i skida se kad predjes preko njega sa necim sto je bazirano na uljanom razredjivacu. Probaj, a ako pocne da se skida, uradi wash pastelima.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Sandman

Quote from: razoxx on 30-03-2007, 11:12:53
A sto neprobas da lakiras akrilnim gloss lakom

nisam do sada koristio nishta od akrilika (ni boje ni lakove) pa nemam nikakvog iskustva niti znanja o tome  :(

mada se sve neshto planiram da predjem lagano na akrile pre svega shto su manj zahtveni po pitanju brzine sushenja i lakoce odrzavanja opreme za farbanje! a i humaniji su za rad  ::)  :D

Dada

Quote from: hartmann on 30-03-2007, 18:00:33
Hej, pazi kad radis wash posle lakiranja MM lakovima, moze da se desi da skines time lak. On je ponekad nestabilan i skida se kad predjes preko njega sa necim sto je bazirano na uljanom razredjivacu. Probaj, a ako pocne da se skida, uradi wash pastelima.

No frx, ja wash radim ugljenom prashinom koja je zameshana sa vodom i malo deterdzenta, pa kada se osushisamo vishak obrishem maramicom pa ponovo izlakiram gloss lakom, pa onda saten coat...

pozdrav