Su-27 x2 1/48 Academy - The great Flanker project

Previous topic - Next topic

KuKLiNsKi

nema ga do prave slike  :)  drago mi je da če pomoč

Suhoj

Evo nastavka kao sto sam obecao
Posle 3 sata maskiranja i podosta tamiya trake danas sam uradio i farbanje oba aviona sa tamno plavom
Mislim da je boja ok iako je malo jaca i ima malo drugaciju nijansu nego ona na pravim avionima
Te boje su na vecini Flankera dosta lose i nijansa boje se dosta menja vremenom.
U svakom slucaju ja sam za sad jako zadovoljan, cepanja boje nije bilo ni malo i sledeci vikend cu da ofarbam i sivi deo kamuflazi i zavrsim to
Evo fotki










airsuba

Odlično, nije ovo nimalo lako odraditi... a ima još toliko  :cheers

Mikoyan29

Boje su odlicno ispale, taman kako trebaju, doduse, ne oslanjaj se previse na slike, neke su svetlije, neke tamnije....radi kako ti mislis da treba da izgleda, za svoju dusu, to ti je sustina maketarstva   :mjetal
Pratim....
MK "Oluj"

Suhoj 30

Odlicno to tebi ide ! Odlicno ce izgledati u paru

KuKLiNsKi

#50
meni se više sviđa od pravog,  pravi ima prejaku osnovnu boju
probaj jednom na nekoj staroj maketici iz običnog (može i malo debljeg za printanje) papira izrezat kamuflažu,
smočit papir i stavit ga na maketu i obrisat sve kapi a papir da je još vlažan pa se drži za krila i isto tako ostavi
oštre rubove ko maskirni tejp...  bilo bi puno brže, barem na velkim površinama (=

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Nemsy_29

Lepo ide, vec te zalim sa farbanjem R-27ica  :)

Suhoj

Nisam mogao da izdrzim i evo proveo sam celo jutro radeci Flankere
Prvo sam sekao od papira sablone za plavu boju pa onda maskirao tamno sivu i je jako potrajalo ali rezultat je vredan svega toga  :)
Sad cu malo da se odmorim od toga ali bice za par dana nastavak radova







dragan_mig31

dobro izgledaju ovako.dali mozda imas fotografije pravoga aviona?

Suhoj

Na drugoj strani topica je 73 dvosed a na trecoj 08 jednosed

KuKLiNsKi

super su =)
baš me zanima ko se sjetio da to naprave na pravom avionu i kolko mu je moralo bit dosadno  :think

dusko

Sjajno ovo su kamufaze od kojh se zavrti u glavi.

Paja

Kamuflaza je perverzija!! :super :super
Samo me jedna stvar zanima... Otkud to da se vidi linija spoja izmedju konusa i trupa... ? :think Jel to konus nije zalepljen,sto bi mi bilo cudno,ako si farbao maketu... Stvarno ne znam u cemu je fora,pa sam morao da pitam. :think

Suhoj

@paja
Nije zalepljen jos, uvek ostavljam to za kraj da ne moram da maskiram bezveze i to ako ne moram, konus sam ide u belo, to cu zajedno sa dielektricima da farbam za par dana