Sparmax SP 35 c

Previous topic - Next topic

dusko

Kao sto sam obecao evo jedne male recenzije  airbrush pistolja,u pitanju je Tajvanska firma Sparmax kompanija postoji nekih 30-ak godina i pistolji im se baziraju na Iwata proizvodima ali za cenu kostanja vise su nego dobri .Mali problem su rezervni delovi a najblizi distributer je u Bugarskoj na primer dizna kosta oko 500din dok je igla nekih 1000din. pistoj je zaista pedantno odradjen i lepo lezi u ruci malo je problematican za ciscenje zbog dna posude za boju ali i to se lako resava ako pazljivo zavucete papirnu maramicu i pokupite zaostalu boju.Vazno je prilikom ciscenja da ne skidate diznu jer je takva konstrukcija znaci pazljivo povucete iglu u nazad i jos pazljivije je vratite .sto se tice bojenja u pocetku sam bio malo zbunjen jer je pistolj pravio 'barice" ali tada sam video da je pritisak prevelik bio je oko1,5bar jer prethodni pistolj iz Aleksandra TD 203 nije davao dobre rezultatena malim pritiscima i tada sam smanjo pritisak na 0,8 bara i rezultat je bio zadovoljavajuci na utiji i pise da ima odlicne karakteristike na malom pritisku ali sam tada pomoslio da je to samo reklama medjutim ima malo istine u tome.Za probu rada pistolja koristio sam Vallejo model air boju i sta reci slike sve govore .Dizna je 0,35 mm i speo sam da izvucem veoma fine i tanke linije bez problema.
Sve ovo dolazi u lepom pakovanju  sa dobrim uputstvom i ilustarcijama . Obratite paznju na kapicu koja stoji preko dizne  dizna je u samom centru sto kod TD 203 nije bio slucaj tako da vazduh nije imao bas dobru cirkulaciju (hvala kolegi Milanu na zapazanju).Eto toliko od mene ako sam nesto zaboravio da napisem ne zamerite.Ziveli i uzivajte u maketarenju.


Mikoyan29

Hvala na ovako detaljnoj recenziji...airbrush deluje vise nego kvalitetan, inace ja imam td 203 i nisam zadovoljan s njim jer cesto pljucka a i ne mogu da izvucem fine linije sa njim...uskoro se nadam kupovini nekog novog, pa cu imati u vidu ovu recenziju  :supe
MK "Oluj"

dusko

Quote from: Mikoyan29 on 21-01-2012, 22:08:20
Hvala na ovako detaljnoj recenziji...airbrush deluje vise nego kvalitetan, inace ja imam td 203 i nisam zadovoljan s njim jer cesto pljucka a i ne mogu da izvucem fine linije sa njim...uskoro se nadam kupovini nekog novog, pa cu imati u vidu ovu recenziju  :supe
Imaj u vidu da je kod TD 203 veliki problem  predstavlja boja koja se koristi ali sve to pripisujem relativno malom promeru dizne ,kod Sparmaxa je promer 0,35mm i bio sam skeptican kako ce sve raditi sa tim promerom dizne ali slike govore vise od reci . Jos bih dodao da se ovaj airbrush prodaje i pod nazivom Premi air zasto je na nekim trzisitima drugi naziv zaista ne znam.

komoras

može li informacija gde je airbrush kupljen i po kojoj ceni?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

dusko

Quote from: komoras on 22-01-2012, 22:41:36
može li informacija gde je airbrush kupljen i po kojoj ceni?

Kupljen je preko Hoby esya sa postarinom 4500din postoji i jeftinija varijanta samo sto nema ovaj zavrtanj na kraju za regulaciju hoda igle.

Slobo

Za te pare sa dostavom i nije mnogo skuplji od ovih u aleksandru. A kakvi su dihtunzi u njemu, jesu li gumeni ili nešto jače?

dusko

Quote from: Slobo on 23-01-2012, 11:10:11
Za te pare sa dostavom i nije mnogo skuplji od ovih u aleksandru. A kakvi su dihtunzi u njemu, jesu li gumeni ili nešto jače?

Slobo imas u Aleksandru i jeftinijih pistolja ali mislim da je sparmax za te pare dosta bolji sto se tice gumica one od gume .Evo svezeg cenovnika iz Aleksandra ndam se da ne krsim pravila ov je cisto radi poredjenja.

http://www.alexandar-cosmetics.com/sr/pricelist/AIR_BRUSH_SYSTEM/1070/Pistolji_za_Airbrush/1071