U-218 Typ VII D

Previous topic - Next topic

Aki

Тип VII Д је била класа подморница предвиђена за полагање мина. Од 1940-1942. направљено је 6 подморница овог типа( У-213 - У-218). Биле су дуже од VII Ц верзије, због силоса за мине иза командног торња.
Конкретно подморница коју сам ја радио, У-218, током рата потопила је 2 брода тонаже 346 ГРТ, оштетила 1 брод (7.361 ГРТ), и оштетила један ратни брод (7.177 ГРТ). Једина је из своје класе дочекала је крај рата, и предала се у луци Берген 12. маја 1945. Потопљена је крајем 1945. у савезничкој операцији потапања заробљених немачких подморница.
Занимљиво је да је У-218 једна од три подморнице којима се приписују последња потапања у рату. Временски гледано, то је дефинитивно ова подморница. Наиме, у јулу 1945. британски рибарски брод потопила је мина, постављена раније од стране ове подморнице.

Што се тиче макете, то је добро позната ревелова макета у размери 1/144. Изврсни детаљи, добро уклапање, вреди сваку пару.
Започео сам је још давне 2007. ако се добро сећам, када је и склопљена, и све до краја прошле године је скупљала прашину, када сам решио да је завршим за НГ куп. Ових дана сам позавршавао неке ситнице, и у суштини остало је да офарбам појасеве за спасавење.
Највише сам се мучио око сајли, које служе као заштита од против-подморничких мрежа. На крају сам то одрадио сам еластомером из најлон чарапа, који се показао као идеалан за те ствари.






















Vladimir

Jos samo da je potopis i to je to  :cheers
Ф89 НС

zivorad

Najbolja koju sam video  :bravo

airsuba

Mozda je dugo trajalo to "porinjanje" ove podmornice ali je svakako uspelo na kraju  :D
Samo joj fali kapetan na tornju!

Odlicna je  :bravo

Sandman

Stvarno, što kaže Suba, samo fali kapetan - ako nađeš neke Preiser figurice u ovoj razmeri i tematici dodaj koju - biće lep dodatak!  ;)

Inače, sviđa mi se rđa kako je ispala, a oko sajle si se baš potrudio - čime si radio one "gombice" na sajlama - kap superlepka, Drvofixa ili nešto treće?

Janjic

 :god teško da može bolje  :super :god :bravo
凸(¬‿¬)凸

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Starac sa planine

Mnogo lepo! Jedina sitnica, možda bi mogao postolje da ofarbaš u onu zaštitnu crvenu za brodove, i malo i njega da ostariš, mislim da bi fino leglo u toj boji. Mislim da nema potrebe za nekim drvenim, samo bi odvlačilo pažnju.
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

miloskontra

Svaka cast weathering sa stilom

milanco

E svaka cast na podmornici. Prelepo uradjeno  :bravo :bravo :bravo
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

zero


Aki

#11
Идеја за фигурице није лоша, мада могу да замислим колико су ситне у 1/144  ::)
Што се тиче оних додатака на сајли, радио сам их са супер лепком, и задовољан сам како је испало, за ову размеру је врло погодно.
За постоље сам размишљао у коју боју да фарбам, и на крају сам се одлучио неку неутралну сиву, да не одскаче превише. За наредне ћу вероватно направити нека лепша постоља.

Suhoj

Extra izgleda, stvarno sve uradjeno kako treba

Kao što su i ostali rekli!

Impresivno!

milogor_strashni

Meni ovo izgleda bash bash lepo.

Odlican posao.

Pozdrav,
Milan