Airfix Messerschmitt Bf-109F 1/48

Previous topic - Next topic

Sijamski_Mrmot

S obzirom da je mali Mustang pri kraju a P-40 već danima krasi vitrinu novog vlasnika, reših da iskoristim iznenadni polet i dok me još uvek drži "groznica" uradim šta se može  :zvizduc

Pod ruke mi pade (hvala donatoru!) stari Airfix (rekoše mi da je dobar  :o).

Iako "švabe" svakako nisu moja omiljena tema u vazduhoplovstvu, poštujem ono, što bi reko Nikola Kojo "grehota da se baci"  ;D
Pre svega,ja u "zanosu". Primetićete da se radnim danima, dok je Lazar u vrtiću a Irena na poslu, moja "radionica" seli u dnevnu sobu pošto je bolje svetlo na lokaciji.



Na početku pre dve večeri beše ovako



Danas, posle paralelnih radova na mustangu i meseru, stigoh do ovde




Razmišljao sam da li da dodajem još stvari u kokpit, žičice, instrumente itd ali sam odustao pošto je poklopac kabine u zatvorenom položaju i pri testiranju sam utvrdio da se unutra i ne vidi baš toliko da bih dodavao. Napraviću samo u sledećoj turi pojaseve na sedištu pošto neću ubacivati pilota koji je došao uz maketu.

Da ne zaboravim, radiću ga u Trop varijanti.

Sutra novo druženje pa verovatno i nove slike...
Mirko

Ih kolega, ti skoro da radiš u gorim uslovima od mene ;)

To je dosta kvalitetna maketa sa dobro pogođenim oblikom. Radio sam je davno, davno i zapamtio kao takvu.

Sijamski_Mrmot

Quote from: JŽ on 28-02-2012, 13:04:25
Ih kolega, ti skoro da radiš u gorim uslovima od mene ;)

To je dosta kvalitetna maketa sa dobro pogođenim oblikom. Radio sam je davno, davno i zapamtio kao takvu.

Ma šalio sam se što se tiče kvaliteta, stvarno je veoma solidna mada je na prvi pogled u kesici bez kutije bila zastrašujuća... jos kad sam na unutrašnjoj strani polutke trupa video otisnutu godinu proizvodnje i shvatio da smo messer i ja bukvalno vršnjaci... ihaaa  :hahaha

što se tiče uslova za rad... jbg, mislim da ni kad sam počinjao da maketarim pre 10tak godina nisam radio u manje prostora i sa manje alata ali šta je tu je, bitno da se secka/lepi/gituje/šmirgla/uživa/opušta/slušamuzika/pijepivo  8)

husky

To je vrlo tacan meser, i radio sam ga nekad davno i ja pa se secam kakav je za rad.
Inace ta trop varijanta je pored onih iz Rusije i najzanimljivija.

Lepo tebi ide to cetkarenje, obrati paznju na istrument tablu i deo iza glave pilota.
Ostalo je solidno uradjeno!