Pz.Kpfw. III 1:35 Dragon

Previous topic - Next topic

stefa

Evo malo odmora od samogradnje i modernog oklopa. :D Uzeleo sam se starih dobrih jednobojnih panzera... Maketa je Dragon, sklapanje i detalji su na visokom nivou kao i sto je ocekivano. Pustinjska kamuflaza, prljav, zardjao i poderan, to sam imao na umu kada sam  kupovao maketu. :D
Osnovna boja je bila mesavina Humbrolove Matt 87 i Humbrolove bele. Farbano je u tri sloja, svaki sledeci je bio svetliji od predhodnog, sto se i da primetiti na slikama. Sledi par dana susenja boja, zatim gloss lak i dekali, i onda najzanimljiviji deo. :D

Komentari uvek dobrodosli. :)









Pozdrav! :D

Stefan

KuKLiNsKi

uuu ljepa boja, bit če ovo zanimljivo (=
pričaš o nekom hrđanju  :o  samo ne pretjerat...  nije baš kišilo u africi a sve šta je moglo zahrđat je pjesak pošmirglo

PELE

Ууу матора, фотке су ти за 10ку, као и макета!  :cheers

Bojan Ue

Odlican panzer, lep napredak, dopada mi se! Uspela ti je ova modulacija boje i nijansiranje a ove jednobojne varijante su idealne za to. Samo napred da vidimo sledecu fazu.  :super

Sijamski_Mrmot

Odličan početak, kolega  :caooo

Očekujemo nastavak!

Mirko

Aki

Добра је боја, биће таман кад се остари и мало потамни.
Него јеси ли прскао испод сиву? Како планираш чипниг боје?

airsuba

Vrlo lepo i čisto sastavljeno, odlična osnova za dalji rad i planirane efekte!

stefa

Hvala svima na komentarima. :D

@Aki: Nisam nikakav prajmer prskao ispod, pa tako ni sivu. :D Chiping cu da radim kao Mr. Kamil Sztarbala, sunjer, prvo jako svetla dunkelgelb, i onda steel, kao sto nam je pokazivao u Nisu...

Pozdrav! :caooo

milanco

Lepo izgleda rad a i ideja je odlican.  :D
Kada si vec spomenuo rdju u Africi dobro pogledaj fotke kako je izgledala i kako se razlivala, jer iako nije bilo kise vozila su radjala od kondenzacije koja se javljala kod dnevnih oscilacija u temperaturi. :)
Nadam se da ce da ispadne kako planiras 8)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Aki

Нисам мислио на сиви прајмер, већ на панцер греј боју  :)
Мислио сам да си је можда прскао испод, па ћеш да љуштиш основну.

stefa

To sam i ja mislio :D Da, razmisljao sam da radim kao sto si ti radio na onom tvom Sd.Kfz. 222, al' ovo mi  je kraju ispalo privlacnije...