Kubelwagen, Academy 1/72

Previous topic - Next topic

Janjic

Dobro veče. Evo moje nove razbibrige. Uz naručeni Fi 156 Storch, Academy daje i ovo malo vozilo. Ovo je prvi put da radim vozila i moram da priznam da uživam radeći ga. Probaću da ga odradim kao vozilo Afričkog korpusa. Pošto vozila nisu moje glavno interesovanje u maketarstvu nisam naručivao ni posebne boje za ovog mališana. Igrom slučaja imam Revell 88 mat. Možda to nije prava boje, ali ja ću je koristiti za ovu maketu. Svi savjeti, prijedlozi i komentari su dobro došli! Evo i par slika:


Pošto je dat i mali motor, ja sam odlučio da gepek ili zadnja vrata napravim da se mogu otvarati. Bušio sam medicinskom iglom (nisam siguran za veličinu) i od iste sam napravio male baglame

Zalijepio sam i dijelove podvozja. Nisam siguran ali se nadam da neko od vas zna, da li se u ovom kanalu treba nalaziti neka šipka, koja povezuje prednju i zadnju osovinu?

Sve sam prefarbao sa Humbrolovom 113 matt bojom. Ona će da služi kao osnovna boja ali i kao hrđa prilikom guljenja Revelove 88-ce.

Pokušaću da radim čiping sa solju, pa ako neko zna neku olakšicu što se tiče te tehnike, bio bih jako zahvalan da napiše!

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Dobar dan. Evo mali nastavak ovog projekta. Unaprijed se izvinjavam zbog slika. Digitalac sam posudio prijateljici, pa sam slikao telefonom. Maketa je u poodmakloj fazi, a pošto nisam imao digitalca, nisam sve ni slikao. No neću više da pričam, evo par slika:



Iduće slike će biti postavljene u galeriju završenih radova. Ako imate nekih prijedloga ili zamjerki, napišite da popravim što budem znao i mogao. Pitanja su dobrodošla!

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Sijamski_Mrmot

S obzirom da imam jednog ovakvog mališana im da isti staje bukvalno u pola kutije od šibica, mogu ti samo reći da je ovo baš dobro ispalo..

Mirko

Messerschmitt

Слажем се са колегом, с обзиром на величину лепо изгледа. Супер идеја за мотор  :super

Profa

Odlično izgleda malac :super, dodaj samo još malo panzergrau u ogrebotine....
Bogu fala što sam Lala! :)

Janjic

Drago mi je da vam se sviđa  :cheers

Nije još gotov i znam da sam rekao da su iduće slike u galeriji završenih, ali evo još jedna slika i neću više   ;D



Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

airsuba

Možda si mogao i bez tog natpisa, pa da bude neki 'generički' wagen da ti bude scenografija za fotkanje nemaca ubuduće.

Ako budeš u prilici nabavi ovaj Revellov set figura, može sa njima da se napravi lepa mala scena
http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=1709

guster

Odlicno izgleda,
zanima me od cega si radio farove,
deluje kao alu folija, ali ne vidi se najbolje.

Sandman

Dobro su ispale oguljotine farbe na branicima - fino se nazire crveni prajmer!

Farove možda nisi trebao da farbaš (čini mi se da si ih farbao?) u aluminijum/srebrnu, jer imaju one "navlake" sa prorezima a suviše je sitan detalj da bi izgledao realno - obično se samo vidi senka od proreza na tom mestu, pa je sam wash dovoljan.

Janjic

Hvala vam  :cheers
Da, farove sam farbao. Na ovoj slici djeluje razmrljano i da je izašlo iz predviđenih okvira, ali vjerujte da nije. Postaviću jos neku fotografiju gdje se vidi bolje. Trenutno sam na poslu, tako da....  :deadhorse
凸(¬‿¬)凸