T-55 A Tamiya + CMK+Eduard+Friul

Previous topic - Next topic

Gemini

Pošto me jedan od članova foruma zamolio da stavim fotke ovog mog projekta, iako več starog jedno 4 godine, a meni je značio puno. Kao moja treča urađena maketa pobedila je na Državnom prvenstvu Slovenije i Svet v malem u Kranju 2009. Nisam uspeo da sačuvam sve fotke postupka izrade, ali uglavnom je to to.

Pored super makete, koja se slagala kao lego kocke, opremio sam je sa CMK interior + motor i transmisija, Eduard limarijom i Friul gusenicama. Ni tu nije išlo bez skrečiranja( šarke na lukovima, povezne cevi na vanjskim rezervarima, hladnjak za vodu, kanta za sipanje ulja i još ponekih sitnica). Izpočetka je to trebao da bude Poljak, zato sam i upotrebio dekale iz kutije. Ali baš negde u to vreme ZGPMS je izdala dekale sa serijskim brojevima oklopa JNA i TO Slovenije. Tako je došlo do ideje, da Poljak postane naš, a ujedno sam ga smestio u dioramu koja predstavlja radionicu 1. OKB u Vrhnici za vreme izvođenja revizije tenkova. Kao učesnik u toj raboti po sečanju sam napravio radionicu sa kranom, kanalom (osvetljenim) i raznim alatom i priborom koji se tada koristio. Čak nisam zaboravio ni na sebe kao mehaničara.

Evo albuma.http://s1075.photobucket.com/albums/w421/korlek/T-55/?action=organize


Gemini


KuKLiNsKi

sve friul gusjenice?
(jako ljepi tenkiči)  :)