...

Previous topic - Next topic

KuKLiNsKi

#15
naravno radim "svoj" tenk ko uvjek, znači nema original brojeve niti shemu 100% točnu  :)
al ovako..

ovaj je jedan od lakših sigurno...



Sijamski_Mrmot

Odlično ovo tebi ide, pogotovu s obzirom na nožnu prskalicu :D

možda si jedino mogao malo više oštećenja po zimmeritu da opališ ali sad... neko voli manje neko više...  bočni oklopi su ispali fenomenalno  :caooo

KuKLiNsKi

ma jok... ima oštečenja po zimmeritu svugdi samo treba dobro pogledat dok je bio još zeleni
vidit če se to ljepo kad dobije kamuflažu pa onda oštečenja ofarbam na prljavo bjelo i metalno =)

a prskalica da... sad je teži dio kad se prska kamuflaža pa čemo vidit kako če ič =)

KuKLiNsKi

#18
evo popravio šta je bilo još za pošmirglat, šta nije bilo ofarbano i tako... malo drukčija boja da ne izgleda tolko nov i da malo dobije dubinu boja..











:caooo

KuKLiNsKi

ovako ga "našprico" u gimpu


malo žive boje, uživo izgledaju malo normalnije









jedva čekam da vidim razliku kad završim sa prljanjem i chippingom

Sijamski_Mrmot

dobar posao druze, malo ti rust red po ivicama rasturen na zadnjem kraju ali dok uradis weathering nece to da se vidi uopšte! Baš mi se svidjaju boje, ima ovo da bude maketica ohoho  :caooo

KuKLiNsKi

ima greškica da al sve če se to sredit =)  pogotovo zimmerit se može popravit dry brushingom
meni izgledaju čudno boje, neznam zašto.. al kad se sjetim kakva igračka je onaj poderani panther bio pa kakav je sad.. sredit čemo to =)
revell 89 i pasteli i sve se sredi  :P

Mare Design

Jel si kamuflazu radio onom gumicom gnjecom, ili slobodnom rukom?
ps.Odlicna maketa, ali ima tu jos da se radi...   :)

Pozz...

KuKLiNsKi

radi se radi  :)
za kamuflažu je neka tvrda masa za modeliranje korištena... dugo treba gnječit da se razvalja u tanke zmijice kako treba
i onda maskiranje doktorskim tejpom
imam samo single-action na pumpu za biciklo tako da ništa free-hand za sad

KuKLiNsKi

#24
evo još malo se radilo
gledo sam slike par restauriranih half-track-sa pa pokušo kopirat chipping

- prvo sam prstom malo šprico boju sa penzle da se malo točkice vide
- nakon toga malo drybrushinga tvrdom penzlom po zimmeritu i po površinama di se hodalo
- pa svjetli chipping tvrdom na brzake pa onda tankom na fino
- ofarbo oštečeni zimmerit i pričeko da se osuši sve
- i onda je krenuo pravi chipping...  sve rađeno skalperom... znači pravo oštečenje boje...

pošto su blatobrani od limenke ispod dunkel gelb boje ispod nema tamne pa ču to washem probat postič...












tolko za sad
:caooo

KuKLiNsKi

#25
wash, auspuh ofarban, gusjenice montirane na kupolu i ofarbane...









:caooo

Sijamski_Mrmot

sve sam ti vec rekao na FB, dobro je ali meni fali još malo washa po varovima i uglovima :) i na "vodoravnom" zimmeritu :)

opali jos koji sloj i ofarbaj drvene delove alata :) ovo ce da izraste u extra rad na kraju :)

Mirko

KuKLiNsKi

alat i kablove sam farbo dok smo tipkali   
(kako tipkalica izgleda neču sad...) ;D

Mare Design

Odlican je, svaka cast  :D.
Jel si te bele ogrebotine pravio tako sto si gulio boju ujedno sa plastikom ispod?

KuKLiNsKi

ako misliš duge crte ko ogrebotine od grana i hodanja onda da.. samo sam nježnije grebo skalperom da sam samo gornju boju ogrebo a ne do plastike
a rubove i to sam radio tvrdom četkicom slično ko drybrushing i onda još jako finom tankom četkicom ofarbo sa malo svjetlijom bojom od dunkel gelb i kad se osušilo sam išo grebat do plastike tako da su jedan efekt preko drugog na istom mjestu