...

Previous topic - Next topic

Ćomi

Ovo je bas,bas dobro za sada...
Samo nastavi ovako i ima da bude k'o lutka  ;)

Pozz,
Comi
No signature.

airsuba

Odlično napreduje  :super

KuKLiNsKi

#32
hvala momci =)  trudimo se...
ovo je prva maketa koju sam uspio ofarbat a da nemoram greške prljavštinom sakrit...  :hahaha

evo MrMice, ovako bolje ili još?  :)
bit če još washa na prednjem djelu od prljavštine
teško je washat taj zimmerit... nikako potrefit da jedna strana izgleda svugdi isto kamoli da druga strana izgleda slično.. vrag mu odnia sriču

tu se malo lošije vidi wash po zimmu al uživo su ljepe sjene... nije baš najsvjetliji dan pa su lošije slike...



moram i kablove malo smeđom washat precrni su mi

Mare Design

Koje boje si koristio za wash i za drske alata?

KuKLiNsKi

alat je revell mix 89, malo bjele i malo rot braun.. uglavnom ista boja ko što su one tvrde žute četkice što nemaju lakirane drške =)
wash je vodom rjeđena tempera + deterđenta kolko ga je ostalo na četkici dok sam je nosio iz kuhinje prek stana ..  to sve staviš u jedan velki poklopac od boce ili tako nešto

Mare Design

Cemu sluzi detardzent u washu?

KuKLiNsKi

mekša vodu da se ne stvaraju kapi kad preljevaš wash po površini... odma češ primjetit da se drukčije miče po maketi
a veli mrmot da može i ono šta se u auto ljeva za prozore špricat al još nisam probo =)

Sijamski_Mrmot

Quote from: KuKLiNsKi on 14-04-2012, 14:29:03
mekša vodu da se ne stvaraju kapi kad preljevaš wash po površini... odma češ primjetit da se drukčije miče po maketi
a veli mrmot da može i ono šta se u auto ljeva za prozore špricat al još nisam probo =)

MrM mRm!  :mjetal

Sad je bolje :) Nije ni onako bilo loše ali meni je sad bolje  :zvizduc

Još uvek imam malu afekciju prema boji drveta na drškama alata al ajde :) ali si zato wash sad pogodio osim mozda mozda na tockovima gde bi moglo jos malkice ali to je vec stvar ličnog ukusa a maketu na kraju ionako radiš da tebi bude lepa  8)

za wash... sve već rečeno i poznato :D

Mirko

KuKLiNsKi

šta fali alatu?  ;D  izgleda isto ko drvene četkice
a 1/48 mi je malo premalo da bi išo tamnu strukturu drveta crtat... možda...

washo sam kotače još jednom al je namjerno malo lošiji zato da nakon pastela izgledaju prljavo..
ako je wash pretaman mogu kilu pastela nabacat pa če izgledat ko da sam ih samo pogrešno ofarbo

gusjenice sam stavio, ofarbo sve, zaprljo sve
sad još neke detalje ofarbat i sitnice popravit...  slikam malo kasnije jer sutra prvi put radim pa neče bit vremena  ;D

KuKLiNsKi

mah... nema sunca pa su ružne slike...
malo ču još donji dio zaprašit








Sijamski_Mrmot

eee lepo to napreduje  8)

Tri stvari:
1. Malkice prejak drajbraš metalom po gusenicama

2. Još čipinga na točkove, nemoguće da se gorni deo tenka toliko ogrebao a točkovi koji gaze sve i svašta nisu....

3. E ovo me najviše zanima.... u kojoj od prethodnih faza si zaboravio da staviš oznake na tenk i kako to planiraš da uradiš sad kad si završio weathering?  :hahaha

Ali svejedno, pratio sam od prvog dana i mnogo dobar posao :D

Mirko

KuKLiNsKi

neče bit oznaka dok ne nađem neke dobre skroz "default"  ove što su došle u kutiji su od jako poznatih mašina a ja ga nisam radio po tim shemama...
al bez problema se to napravi... stavim oznake, malo acetona da sjednu u zimm i samo malo tempare i pastela preko...  simple =)

a gledam slike tih kotača i ne vidim baš neka oštečenja... late je imo jedan red manje pa su bili dublje unutra sakriveni pa možda zato?...  malo sam ih planiro još ogulit i malo namrvit prljavštine i naravno koju fleku od ulja da curi...  al to malo kasnije jer sad čekam da vidim šta če bit sa gusjenicama dal če negdi popustit ili tako nešto pa da ne uništim cjeli weathering kad popravljam nešto
i tad če se sakrit taj metalik na gusjenicama...  vidim na slikama da se to više primjeti kad su po friškoj zemlji vozili a po suhoj ne sjaji tolko

Sijamski_Mrmot

e pa dobro, ako si planirao jos malo da doradiš točkove onda će svakako biti ok :D

a za dekale, biće ti malo teže da ih postaviš i uklopiš sada ali se nadam da će ti to proteći bez problema i uspešno, po meni svakako savet da sledeći put ne preskačeš njihov red a to je posle prvog sloja gloss laka...  :cheers

Suhoj

Jako dobro izgleda

airsuba

Dekale tj. nalepnice i nemoraš da lepiš, odradi kao na pravom - napravi šablone pa naprskaj  ;)
Brojevi na kupolama su ionako često bili crtani slobodnom 'majstorskom' rukom!