N1K1J Shiden,ARII 1/48

Previous topic - Next topic

Miha

Nađen slučajno u preturanju po kutijama,pa reko ajd da malo vedžbam.Stara maketa,igračkasta,dekali neupotrebljivi.Unutrašnjost kabine malo dorađena ali se kroz poklopac slabo šta vidi.Panele malo proterujem,spojeve obrađujem iako nisu neke "dere".

Shiden je lovački avion koji Saburo Sakai hvali,pogotovu kasniju verziju na kojoj su bili otklonjeni nedostatci ovog,srednjekrilca.Njegov pajtos Kinsuke Muto olešio je 4 Helketa u jednom danu tom kasnijom verzijom N1K2.








Miroslav Š.

Arigato Miha-san! Odličan početak sa kabinom, jesi li razmišljao da isečeš poklopac kabine pa da se više vidi?
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Miha

#2
Neću seći kabinu Miki,krhka je strašno,bojao sam se dok sam je polirao da ne "zaiskri"ili se ošteti na drugi način.A i nekako izgleda agresivnije sa zatvorenom kabinom.
Ima takođe jednu veću manu,bar koliko ja vidim:kutije stajnog trapa su preplitke,tu ne bi ni točak od bicikla mog'o da stane a ne avionski točak sa sve nogom i poklpcem.Ali,na to ću da zažmurim i pravim da ne vidim jer nemam snage da se upuštam u to mesarenje.
Probaću da izvučem maksimum iz makete farbanjem i ostarevanjem.Pozzz


djos & filip

Lepo izgleda, i mislim da ce i pored "igrackastog sklopa" izgledati krajnje ozbiljno na kraju.
Samo napred, farbara je uvek najinteresantniji deo kod japanaca :)

poz.

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Miha


airsuba

odlično je oguljen, vrlo realno  :bravo


tripko

Odlicno napreduje, reci mi cime si maskirao cufte?

Miha

Evo ćufte,namalane...Tripko,maskirano je sa maskama sečenim na kateru od slabolepljive folije.Pošto su dekali iz kompleta ARII neupotrebljivi na ovaj korak sam bio primoran a ovako deluje i realnije.Nakon nanošenja bele podloge koja je i prsten na oznaci,postavio sam i drugu masku za crvenu ćuftu.
Što se tiče guljenja farbe,ofarban je prvobitno ceo silver i nakon nanošenja pokrivne zelene skalpelom sam pravio ogrebotine.
Pozzz iz Zrenjanina :caooo




medico

to je ta Zrenjaninska maketarska shkola  :pilot ....ovo guljenje izgleda fantastichno ! Mozda ali mozda , jos malo na mestima gde se vise hoda i oko mesto pristupa kokpitu , da mu malo naznacis linije panela da dobije malo istroseniji izgled i bice sooper.

KuKLiNsKi

koje boje si to koristio? baš ljepo izgleda ta silver

Miha

Ja,ja,dobri moj Medico,sad treba znati-ne preterati a da bude lepo.Ima još malo okolnog posla,trap,oružje a onda ću se posvetiti još washu.
Kuklinski,uglavnom koristim MM enamele,a ovde su sve MM,oslim revellove žute i crvene.

KuKLiNsKi

baš MM boja ili jedan od onih metalizera?   predobro izgleda
ko japanski bubble top     :)

Miha

Ne radim ja sa metalajzerima,samo čist enamel silver+Pronto.

Kerber

Odlcan do sada.
A i sam avion je meni jedan od lepsih, iz tog perioda.
Sto se tice ostecenja, mislim da je ok, jer, kako kazu neki autori, da je ova verzija, kao prva u serijalu Shiden, ipak bila farbana po propisima (sa primerom ispod), pa nema onolikog otpadanja boje (u komadima)...
Ne sumnjam u finalni izgled  "po prpoisu". Samo cepaj !