Zvezda LA-5FN 1/72 Prvi rad

Previous topic - Next topic

Sijamski_Mrmot

Dobar ti je prvi sloj boje, Sandman ti je dao dobar predlog za secenje kabine.

E jel vidis sad koliko ti se vidi taj negitovan spoj koji ide od kabine prema propeleru? Za sledecu maketu git obavezan!

Za svaku pohvalu je sto imas hrabrosti da se vec uz prvu maketu dohvatis "naprednijih" zahvata tipa secenja kabine ali uz to moras da savladas i standardni trio lepljenje/gitovanje/smirglanje  ;D

Glog97

Malo sam pokvario boju kod repa pokusavajuci da popravim nesto razredjivacem, precicu sutra ponovo u nadi da popravim to :)

Do sutra se nadam da zavrsim sa secenjem :) ... pitanje: Mogu li da bojim plavom odozdo dok se ovo jos nije osusilo (bice malo mesanja boje na ivicama)

KuKLiNsKi

nemoj, ko prvo kako češ držati maketu, ko drugo plava ti može malo grist zelenu di dođu skupa pa se malo pomješat a ko zadnje, stoposto češ ili skupit prašinu po friškoj boji ili ostavit tragove prstiju...
ako možeš, skini jednu sezonu top gear-a pa ga pogle dok se suši... vjeruj mi to pomaže  ;D

Gemini

Ovolike kanale na spojevima možeš zapuniti polistirenom. Kupiš jogurt, pojedeš, a ambalažu izseckaš na trake koje ubaciš u kanale na spojevima i zalepiš lepkom . Kad se lepak posuši samo pošmirglaš a za git možeš upotrebiti i super lepak pomešan sa puderom. Brzo se suši i lepo šmirgla. Što se tiče bojanja, enamelke svakako treba da se suše najmanje 24 sata za drugi sloj, inače može da se boja nadigne i izgužva. A na šmirgl ispod granulacije 600 ni da pomisliš.

Glog97

Operacija uspela, pacijent mrtav.... ispalo je kako sam hteo samo sto sam malo smirglom zakacio unutrasnjost poklopca, nadam se da se nece primetiti jer se on lepi preko drugog dela istog :(





Jedino sam sad  primetio da se boja kod repa malo pokvarila usled mog propalog pokusaja da popravim razliku u nijansi dodavanjem razredjivaca  :deadhorse

(slikano je sve mobilnim zato los kvalitet slike :) )

Gemini

Dobro si sredio kabinu, možeš da je ispoliraš sa vodobrusnim šmirglom 2000 i pastom za zube.

Glog97

Nazalost sam zalepio vertobran pre nego sto mi je iko rekao za poliranje, samo sredisnji deo je slobodan...evo ga drugi sloj boje, super ispao, danas radim kamuflazu a sutra donji deo  :pilot


KuKLiNsKi

super ti je ovo za prvu maketu =)
to si farbo več kabinu ili samo sjaji na zeleno od aviona?

Sijamski_Mrmot

Za prvi rad sasvim ok :) šteta za prednji vetrobran al neka ga ovako a na sledećoj ćeš bolje  8)

Glog97

Quote from: KuKLiNsKi on 26-03-2012, 13:36:33
super ti je ovo za prvu maketu =)
to si farbo več kabinu ili samo sjaji na zeleno od aviona?
Farbano, i nazalost zalepljeno  :cry

KuKLiNsKi

pa srednji dio nije kolko vidim...
ja bi to još jendom prefarbo tankom četkicom kad se skroz osuši     
jer je malo prozirn boja ispala pa če još jedan sloj ljepo potamnit to =)

Glog97

Vec ima dva sloja, stavljam treci u drugoj (tamnijoj) boji kao kamuflazu, posle mozda izlakiram sve to pre washa ...kad smo kod toga, moze li neki "farbarski" lak da se koristi?

KuKLiNsKi

mislim da ti od pronta ili glanzera nema lakšeg proizvoda za koristit i siguran si da ti neče pojest maketu  ;D

airsuba

nemože farbarski, ima tu raznih i većina može biti vrlo agresivna!

možeš da koristiš neke slikarske lakove, kao i one u sprej-bocama...

Glog97

Stavio sam kamuflazu, nije neko odusevljenje, nadam se da ce se popraviti kad dodam lak, ako ne...  :cry ....

Jos 2x sloj plave dole i to je to, posle dorade...nadam se da ce biti gotovo do nedelje :)