МиГ-17 1/48 + резински кокпит

Previous topic - Next topic

PELE

Поз,

Мало се улењих овог лета ( мало више  ;D ), нисам ништа одрадио осим једне веће самоградње о којој ћу говорити у другој теми...

Зато сада један брзински пројекат од мене...



Мало сам прешао у већу размеру, видећемо како ће ићи. Смер-ова макета или Шмер-ова, како год, сасвим добри детаљи за ову стару макету. Уклапање трупа је феноменално и мислим да ћу користити минимално гита. Сутра крећем са сређивањем спојева па да се бацим на риветирање...

Једино што сам убацио је резински кокпит, супер је лег'о, било је мало сецкања около али ништа страшно. Додао сам олова напред да ми не седне после фарбања па да полудим...

Прајмер:



Сређен и спреман за склапање...




Што се фарбања тиче, појма немам... меркам бугарски, маскирни, 4 ронделе бих онда морао да офарбам али мислим да неће бити проблем... можда ипак виејтамски?  ???

Узгред, ако неко има руске ронделе, 4 или 6 комада у 1/48 за ране џетове, нека се јави овде или на П.М.


Нове фотке ових дана!


Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

airsuba

Mnogo lepa ta kabina, i taj čist rezin a i kako si odradio  :cheers

Sandman

Što kaže Suba, dosta je čist rezinski odlivak - čiji je proizvod?

Dosta dobro je leglo i baš fino obogatilo izgled makete...


Paja

Opasan ti je kokpit! Jedva cekam update!!  :caooo

medico

lepo izgleda taj kokpit, moja preporuka za instrument tablu : http://www.mikegrantdecals.com/Instruments.html ....ipak ne prevazidjen detalj se postize decalima , imam jedan deo ovog seta i decali su odlicni , vrlo precizno i detaljno ostampani

Mikoyan29

Odlican pocetak, bice ovo odlicna maketa :D
Mediko, gde mogu nabaviti ove dekale, stvarno odlicno deluju  :super
MK "Oluj"

medico

Quote from: Mikoyan29 link=topic=14671.msg136230#msg136230 date=1344031297
Mediko, gde mogu nabaviti ove dekale, stvarno odlicno deluju  :super
/quote]

http://www.mikegrantdecals.com/Order.html

pre par godina poslao sam mu direktno 10eu u koverti  :o sakriven medju novinski papir  ;)

PELE

Одлични су ти декали, набавићу их првом приликом!

За сада све супер са макетом, уклапа се доста добро, видимо се са новим фоткама и прајмованом макетом...  ;)




medico

bas lepo napreduje !
bas su nezgodni ti sink markovi od kutija stajnog trapa na gornjakama krila, mozda je zbog ugla svetla ali cini mi se i da ces morati da se potrudis da sredis nos ispred vertobrana...

PELE

Да, ти пин маркови су ме доста намучили, није до светла, стварно се виде... Имам још пар битних ствари да средим пре него што се бацим на ветробран... онда прајмер, надам се.

Hornet

Rusi mi nisu jača strana ali mislim da ce ovo biti super. Vrlo pedantno  :super 

PELE

Сутра пришејдинг па онда сребрна као подлога за гуљење боје, хоћу да пробам ону технику када се поспе со на мокру подлогу, видећемо како ће испасти... добро је да за овај експеримент користим ову макету...  ;D





Neca i Misko

Al' si ga uklopio, svaka ti cast, nigde se ne vidi linija! :super jedva cekam da vidim sta ce na kraju da ispadne ;D