Tiger II dragon 1/35

Previous topic - Next topic

Aki

Ову макету сам набавио у звездином паковању. У питању је прапак драгоновог првог Тигра II, само без ецераја, сајли, металне цеви, и провидних делова за перископе. У суштини добије се само драгонова пластика.
Ја сам је мало обогатио са едуардовим ецерјем, а металну цев сам позајмио од другог драгоновог Тигра из мог штека.Још сам дорађивао разне ситнице, пре свега сам урадио веома суптилну текстуру на вертикалним површинама, која је карактеристична за ваљани челик на овом тенку. Такође је урађена на бленди топа, и командировој купови. Позади сам урадио варове од милипута, на спојевима задње и бочних плоча, што је драгон испустио да уради, за разлику од других одлично урађених варова.
Ецерај посебно значи, пошто нећу стављати сајле, и део алата, па ће бити видљиви "позиционери" за њих на бочном оклопу.
Точкови и гусенице су стављени "на суво", пре свега због обликовања гусеница. Они папирићи су ту да их држе док се лепак скроз не осуши.
Макета је спремна за прајмер, па се онда бацам на фарбање.
Што се тиче самог тенка, у питању је каснијa верзија, производња јануар-фебруар '45. Биће сигурно тробојна шема, мада гледам да избегнем "Амбуш" шему, јер у њу планирам да фарбам другог Краљевског тигра, из Ардена.


























medico

Bravo Aki !

ova valjana textura celika izgleda opako dobro !
kako si je radio ?
Miliput varovi su takodje odlicno ispali .

Aki

Тексутуру сам радио са Мр сурфејсером 500. Прво сам га тапкао неком старом четкицом на површину, да добије грубу текстуру.
Онда кад се осуши, лагано сам га обрађивао сам воденом шмирглом гранулације 600. Пошто он има јако фину текстуру, морао сам доста да ошмиргам, и да изједначим текстуру на свим деловима. На крају испадне јако лепо, ја сам задовољан резултатом.

Sandman

Super su ispali detalji teksture čelika i varova, no i ostalo na maketi nije za bacanje ;)

stefa

Odlican posao za sad, cekam farbanj! :D Koju kamuflazu mislis da mu radis?

Plavac