FROG 1/72 P-61A Black widow

Previous topic - Next topic

zolle

Jedna cista improvizacija od mene  :super





ima jos dosta posla, dosad napravio kokpite, prednju nogu i prostor za istu, nesto preurezivao,
puno smirglao ...
Dokon mozak, djavolja igracka !

Uf, uf!!!

A ja tamo čekam Dragon, da mi dođe (ali ne misli, da i tamo neče biti posla).

djos & filip

Odlicna improvizacija  :)

samo ako mozes (citaj imas nerve) sredi tih par pobeglih linija panela.

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

airsuba

Zanimljiv projekat, baš maketarski  :cheers

Sandman

Fino, fino, sviđa mi se što vidim razne delove u raznim bojama plastike... samo ud'ri! :)

zolle

Quote from: djos & filip on 28-08-2012, 08:50:42
Odlicna improvizacija  :)

samo ako mozes (citaj imas nerve) sredi tih par pobeglih linija panela.

Obavezno,  sad ide jedno fino kitovanje tamo gde sam z..... stvar, a i verovatno cu da mu secem one skrge na
poklopcima motora, pa da pravim nove
Dokon mozak, djavolja igracka !

Kerber

Samo udri!
Lepa maketa ce da bude na kraju.
Bolja maketa no Airfix stari, prastari, od koga digoh ruke na neko vreme.
A ima posla i kod Dragona, ne sekiraj se...i to - ohoho! :D

zolle

#7
Idemo dalje, sklopljen, priprema za mazanje ...






u nos sam ubacio 15gr olova (za vise nema mesta), a monstrum i dalje seda na rep, ej  :deadhorse
Dokon mozak, djavolja igracka !

Ako možeš ubij ili premaži taj nesretni Revellov zeleni enamel i smuti nešto matt i mešano sa žutom za stajni trap, šahtove i motor.
Ova boja je preživa i nema neke veze sa realnošču.
Video sam previše inače dobro urađenih maketa pokvarenih sa tom bojom.

djos & filip

JZ je u pravu,
toliko ulozenog truda i stvarno si izvukao tu maketu, ali mislim da ce biti upropascena sa ovom bojom. Moze nekako za Kawasaki Ninju ali na crnom avionu ce izgledati kao patike :(

Jos ima sanse da se to koriguje pa ako imas volje popravi. Sve ostalo, lepo, vrlo lepo!

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

airsuba


Šta je u planu, hoće li biti na kraju u ranoj 'olive drab' šemi ili crni?

medico

ozbiljan projekat , dobar rad !
sad samo polako i bez zurbe jer lako mozes da obezvredis ulezeni trud .

za zelenu su ti vec rekli, zatim boja motora  :doh i crne sjajne gume !? Imas odlicnu revellovu boju:  Antracit 9 matt prava stvar za boju gume !

zolle



  U pravu ste skroz za boju, videcu da to vec veceras sredim  :super A za semu jos nisam skroz nacisto, imam oznake za crnog, al` pogledacu u viskovima sta mogu da iskombinujem, pa mozda bude i maslinasti.
Dokon mozak, djavolja igracka !

Preko motora obavezno udari neki drybrush sa sivom metalnom bojom jer još u životu nisam video bakrene cilindre.

anki

Nije kasno ni za jos olova. Verovatno kroz otvor za stajni trap mozes da ubacis dosta olovo u motorske gondole sto vise napred. U buduce da znas da kad nema mesta u nosu (recimo stakleni nos) olovo moze da ide i u motorske gondole i u napadnu ivicu krila. Vazno samo da je ispred glavnih nogu stajnog trapa. Jeste bice manji moment i trebace ga vise ali ce ipak da odradi posao.