Battle of Kursk diorama 1/72

Previous topic - Next topic

Mika999

Stigao drveni ram za Kursk. :) Nije lakiran, nije kvalitetna ploca, ali bitno mi je da je RAVNO. Celoj dioramu je upristojio. :) Majstor je odlicno oradio posao, izrezao ga u milimetar po mojim nacrtima.

Par fotki:

















Evo ga izvucen iz police


Stirodur na koji je bio radjen nije bio bas precizno isecen, pa sam morao dosta da ga struzem i skidam kako bi 'upao' u ovaj ram. Neke sitnice na diorami se polomili tokom stiskanja i guranja, ali saniracu to brzo.

Viskovi :P


Kursk jos nije gotov, ali sa ovim napravio sam veeeeliki korak. Mogao bih da ga ostavim ovako drven na predlog kolega sa foruma, ali kao sto sam rekao, nije neko kvalitetno drvo pa da ga ostavim ovako. Nisam mnogo hteo da mucim majstora zahtevima, pa sam murekao da koristi viskove i plocu po njegovom izboru, samo da pokusa da izreze oblik koji sam mu dao....

Sada je sve cvrsto i stabilno, pa i mrdanje diorame vise nije toliko opasno po nju.

Sledece sto planiram je da ga obojim, i ako uspem , da odrdim onako kao sto sam od pocetka zamislio. Takodje teba jos travicu da 'posadim' kod dela sa ogradom.

Ide malo sporije zbog drugih obaveza, ali potrudicu se da istrajem u celoj ovoj ideji. Hvala svima vam na podrsci. :)

P.S. Kada bilo daljek napredka bice i slika. Poz :)

Smrki

Odlican je, kad ga obojis ima da zasija. Uvek sam kod ove tvoje diorame imao utisak da ce da se polomi  zbog velicine ako je maknes. Pravo resenje  :super
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

trnke

fantasticno,e a jesi dim odradio vatom za akvarijum?  :cheers

Mika999

#258
 trnke - Da, uzmes bilo koju vatu, natopis u razredjeni tus sa vodom, kada se osusio ostane ovako sivkast, tamo gdde je tamnije samo je rascupas.

Evo slikao nabrzaka, cisto da vidite kako je sa obojenim ramom. Stoji mi ovako vec duze vreme, sve zaboravljao da okacim update.






Ram je sada obojen u crno i sve je urednije. Dodata trava i malo blata ispred kucice u levom dvoristu. Nekako tako sa travom mi je prijatnije za oko od one braon zemlje.
Cekam da mi drugar odradi limena slova "CLASH OF STEEL" i u podnaslovu "Kursk 1943" pa da to zalepim i izlickam na desnom, prednjem delu rama. Slova ce biti zalepljena na sitnim sipkama kako bi izgledalo kao da strce od rama ispred (kao da lebde) i bice malo krupnija, tako da cu da lepim svako posebno, zapravo ovako:


Bice obojena srebrno sa malo rdje tu i tamo

Ovo dvoriste mogao bih da ostavim i tako, planirao sam da dodam jos po nesto, ali ostao sam bez ideja. Od velike pomoci bi bile slike dvorista ruskih selendri, ja trazio, ali nista nisam nasao sto bi moglo da odgovara ovoj mojoj sceni.

U sustini na ovoj diorami moze jos mnooogo da se radi, dodavanje detalja, ispravljivanje gresaka.... to cu i da radim vremenom kada tako bacim pogled i nesto sto mi zasmeta i upadne u oko. Ali, posle ovog gore navedenog ima da stavim tacku na ovaj topic jer predugo traje i sigurno sam umorio i one koji su sa interesovanjem pratili.  :D

Kada zavrsim  to slede detaljnije i bolje slike i jedno "FIN'. POz  :pilot