1:35 BMP-2K

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Thanks DIma.I will correct this soon :)

Dima-RUS

Your are wellcome :)

Ако вам је потребна помоћ, само питам, ја ћу бити срећан да помогне

If you need some help, just ask me, I will be hlad to help you


zaki

Quote from: dragan_mig31 on 23-12-2012, 14:55:17
E sad uvek me muci ovaj rad sa pigmentima.Dosad sam odgeldao milion videa i uputstva na YT ali jos mi nije lagodno kad pomislim da treba da prljam maketu prasinom.Ja uglavnom radim avijaciju u 72 tako da ovo je bas novo za mene.

Potpuno te razumem. Precizno sastaviš maketu, lepo je ofarbaš. Gledaš je onako lepu i sjajnu, diviš joj se, a onda kreneš da je "usvinjiš" sa kojekakvim pigmentima i zamažeš raznim naprednim tehnikama.
Svaki put me duša boli šta radim jednoj lepoj maketi, ali znam da moram jel svi kažu da tako treba.  :)

KuKLiNsKi

aaaah   pa nemoraš, ti si ju platio ima da je takva kakvu ti hočeš  ;)

dragan_mig31

Danas sam prajmovao maketu.Crno odozdo i oko gusenice jer tamo ionako bice porprilicno prljavo i nece se puno videti od kamuflaze.A odozgo boja rdje.Hocu da prelakiram ovo prontom pa kad se osusi da pokusam da prespricam kamuflazu odozgo pa na kraju da bi razredjivacem malo skinuo farbu po coskove i ivice da bi se rdja videla odozdo.Kako vam izgleda plan?Jel radim kako treba ili ne? :D

p.s. radim po fotografiji tako da nema kako ja hocu :) mora da bude sto vernija originala.



KuKLiNsKi

tako sam ja zadnju 55icu i malog tajgera napravio
al ne sa razređivačem nego sa šmirgelom i skalpelom
neda mi se četkat oštečenja boje lakše je za stvarno oštetit boju i bolje izgleda  hhh  ;D

dragan_mig31

Upravo to :) necu da se zaj*****m sa razredjivacem :)

dragan_mig31

Pocelo je farbanje.Ova siva cu najverovatno da popravim pa da bude jedno 40% tamnija.Farbao sam revell uljnim bojama



Dima-RUS

The camo is good  :super

dragan_mig31

#25
Thanks :) I will correct the grey in a moment :D





camo corrected

KuKLiNsKi

izgleda super =)

dragan_mig31

Hvala ti.E sad zanima me kako da radim prljanje :D Imam jos nekoliko dana dok uradim maske na kateru da bi ofarbao brojeve a zastavu cu da postavim neku iz viskova u 48,velicina je tamam.Uradio sam mu lagani drybrush sivom i mogu da kazem da sam zadovoljan rezultatima.Ofarbao sam dimne bacace top farove i gume na tockovima.Sad ostaje da se susi.Zanimalo me kako da radim wash.Dali kao kod aviona prvo da prontujem povrsinu pa posle da uradim wash.Dali da radim sa pigmentima na mat ili gloss povrsinu?Isto tako hocu da pokusam sa onu dot filter metodu.Ali to tek nakon sto se farbe osuse jer necu da mi uljana boja nagriza kamuflazu.

dragan_mig31

Uradjen je minimalni drybrush po celom vozilom sa svetlo sive boje.OFarbao sam top i jos neke detalje i sitnice u crno.Sutra planiram da ofarbam i onaj deo platna oko topa pa da i to ostarim.Sutra cu najverovatno da ofarbam i brojeve i zalepicu zastavu.Vec sam prontovao 2 puta maketu tako da uradicu to jos nekoliko puta pre prljanja.


KuKLiNsKi

šta če ti tolko pronta?  radiš wash od nečeg što grize ili?