Maudslay's 1827 Paddle Steamer Engine, Airfix

Previous topic - Next topic

focuss06

Dakle, kao sto sam i obecao, sledi recenzija rimejka parne pedaline.

Prvo, kutija je ogromna.



Nekoliko manjih ramova su kaceni na jedan veci ram, ali opet ne zauzima toliko mesta kolika je kutija.



Kad sam otvorio kesu, video sam da su neki delovi bili otkaceni sa rama, verovatno prilikom transporta.



Drugi delovi su se jedva drzali za ram.



Neki veci delovi imaju broj utisnut na sebi, umesto na ramu pored mesta gde su bili zakaceni. Po meni ovo je super resenje. Steta sto na manjim delovima ne mogu da stanu brojevi. :)

Uzeh pre neko vece da skidam delove, cistim ih i grupisem za sklapanje/farbanje. Kad vidim da u instrukcijama ne postoji prikaz sklapanja za delove od 16 do 34, a ti delovi postoje u pakovanju.
Kontaktirao Airfix i rekose mi da je ovo remake stare makete i da te "visak" delove treba da ignorisem.

Yeah, right! Guglam malo i nadjem uputstvo za stariju seriju iste makete. I imadoh sta da vidim.



Prvo, fantasticno odradjena prva stranica bez "bullsh*t" gluposti koje poseduje danasnje uputstvo.
Pregled boja i brojevi delova koji se boje tom bojom su, po meni, priceless i nisu trebali da ih uklanjaju.

A na drugoj strani:



... delovi koji ne postoje u danasnjem uputstvu. Delovi koji se koriste da se u maketu ugradi elektromotor!  :mjetal

Sad se jos vise radujem sklapanju!  :super

Evo i ostatka delova:






flanker

A čemu ovo služi, a još i ne radi... :lol

Ovo mije pravo otkrovenje, nisam znao da ima i ovahvih maketa.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Starac sa planine

Quote from: flanker on 25-10-2012, 17:10:51
A čemu ovo služi, a još i ne radi... :lol

Pa kad bi se oko te skalamerije napravio parobrod, jasnije bi bilo   ;)
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

focuss06

K'o što Starac reče, ovo je samo prototip motora koji pokreće "točkove" parobroda. Da ne bi bio dosadan, dodali su mu točak. A moguçe je ugraditi i elektromotor za okretanje umesto ručke.  ;)