1:72 Olimp Resin accessories 10 ton deck tractor

Previous topic - Next topic

su27rules

Predstavljam vam novu resinsku maketu 10 tonskog palubnog vučnog traktora Mod:3913 ruske mornarice koja se od nedavno nalazi u prodaji.
Ovim više foto - manje tekst pregledom želim predstaviti sadržaj kutije ovog rijetkog vozila i još rijeđe makete.
Odmah da naglasim da nemam u planu i nisam provjeravao točnost dimenzija i oblika makete i dijelova, pa da li je oblikom 100% točna ili moguće nije ja ne znam i ne zamaram se s tim.
Znam da sam je želio imati i hoću je izraditi, pa sam je i nabavio.   :pilot
Nažalost prisutna je malo lošija i grublja obrada pojedinih dijelova, ali nadam se da će proizvođač te detalje nastojati poboljšati u budućoj proizvodnji.
Slijede fotke sadržaja kutije uz poneki kratki komentar.

-Pakiranje/kutija:


Meni osobno ovakav način pakiranja resinsih dijelova nikada se nije sviđao i neće mi nikada biti jasan, jer predstavlja garanciju dobijanja slomljenih ,oštećenih i iskrivljenih dijelova kod primitka. Nekom pukom srećom u mojoj kutiji su samo 2 dijela lagano iskrivljena, ali to neće biti problem ispraviti laganim zagrijavanjem. Sve ostalo je na moju sreću čitavo i neoštećeno.

-Poleđina kutije sa shemom bojanja:

Definitivno moglo je i bolje, ali ja sam zadovoljan da je stavljeno i ovo.

-Sastavnica:



Samo jedan A6 list papira na obje strane sa crtežom svih dijelova u kutiji, kratkim i vrlo skromnim prikazom  sastavljanja resinskih dijelova, postavljanja PE dijelova, dekala i bojanja.
I sa jednim detaljem kojeg nisam do sada nigdje vidio:   :rofl:



-Kompletan sadržaj kutije:


-Dijelovi vučnog traktora:








Detalj riješenja spoja kotača i tijela vozila (nema nikakvih detalja, ali ovakav način spoja daje odmah mogućnost postavljanja kotača u zakrenuti položaj bez ikakvih prepravljanja):



-Osim makete vučnog traktora u kutiji se dobije i tow-bar / vučna šipka :



-Dekali:

Sa 3 različita seta brojeva, ali daju mogućnost izrade samo jednog vozila.

-PE-set/pločica:


Mala pločica jako finih detalja jako nježna i tanka, a na kojoj se uz PE dijelove za vozilo i za tow-bar nalaze i 4 komada parkirnih podmetača za kotače Su-33 ili Su-25UTG.

-Nekoliko fotki pravog vozila:



-I stariji tip/model vozila,osnovna razlika je u felgama kotača koje se ne dobiju u ovoj kutiji:


Nadam se da sam zainteresiranima ovim brzinskim predstavljanjem olakšao odluku o kupovini ili ne kupovini ove maketice.

divvac

#1
е,видиш,ја сам то видео у кутији пре годину дана,али чини ми се да је био у размери 1/48!!! А тек сад сам видео део по део!  :cheers
чикица на слици је победио!!!  :hahaha
moja Prva turska