T-90SM 1/35 Zvezda + Samogradnja

Previous topic - Next topic

Suhoj

Evo uporedo sa onim Stefanovim T-90SM(MS) radim i ja moj pa cu kaciti slike kako bude napredovalo.
Za sad osnovni oblik kupole samo, jos treba popravki i smirglanja podosta al nesto je red da se okaci  :)







Dima-RUS

Као што је започео други пројекат Т-90мс, то ће бити веома занимљиво видети вашу конкуренцију  ;)
Али моје питање је, шта ћете урадити са точковима? Они се разликују од оних који су на Т-90А и C.

Suhoj

When i complete everything else on model then i`m going to find solution for wheels :)

Dima-RUS

Quote from: Suhoj on 07-01-2013, 11:39:32
When i complete everything else on model then i`m going to find solution for wheels :)
Right deceision ))) Wish you godd luck in building!

Suhoj

Evo update i ovde
Poceo sam rad na zadnjem delu kupole gde je mitraljez, napravio ovaj elipsasti poklopac i poceo da radim na blendi topa
Sledece sto radim su varovi po celoj kupoli i neka zavrsna smirglanja
Evo fotki :)






Suhoj

#5
Update
Uradjena blenda topa, sad jos mora da se gituje i smirgla
Uradjen deo varova po kupoli
Uradjen neki nisanski uredjaj ili stabilizator sta je vec na blendi
Zapoceo sam prednji oklop, gornja strana je ista kao na T-90 pa sam te delove uzeo iz kutije a donju stranu cu sam praviti
MSTA ce ici znatno sporije od ovoga jer je tamo mnogo vise posla tako da se ne cudite sto update za T-90 bude svakih par dana a za MSTA redje  ;)
Takodje, sve zamerke koje imate odma recite dok jos stignem da popravim
Evo fotki





matilda

hard core prebudzivanje i deljanje pocinje sa motornom testerom...
ti bese pravio aeroplane???
kako god, svaka tebi cast kad si ovako jako zagrizao za ovo.
fino mi izgleda, jel to neka rezinska, metalna ili iz kutije cevka.
fino izgleda, a blenda i taj spicasti oklop oko cevi posebno kako besno izgleda.


stevan

Suhoj

Radim pored ovoga trenutno jos 7 aviona tako da bice i toga  :D
Cevka je direktno iz kutije, taj ZVezdin T-90 je najbolja maketa tenka koju sam ja ikad video, srce me bolelo da seckam kupolu al eto valjda ce se isplatiti na kraju  :)

airsuba

Pa ovde može da pomogne samo neko ko se razume i prati te silne ruske kombinacije, verzije i konverzije... mi ostali možemo da gledamo  :D

Samo ti dobro osiguraj i ojačaj unutra konstrukciju koju praviš, u principu ne bi smelo nigde da ti ulegne pod pritiskom prsta na tim većim ravnim površinama. Znači da ti osnovno 'telo' kupole bude što bi se reklo tvrdo i utegnuto, jer ako nije onda uvek postoji (makar mala) šansa da se zaboraviš kasnije kad nešto jače šmirglaš i raspadne se stvar  :(
Tako je i na onoj velikoj haubici...

Srećan rad, ovakve maketarske konverzije su prava stvar  :cheers

cica

koji materijal ti koristis? sta je ova bela? jel to plastika mozda? odlicno izgleda!  :mjetal

Suhoj

To je stiren tj. tanka plastika. Ima da se nabavi u plocama i kod nas i na internetu  :)

Plavac

#11
Odlican je kao i sve do sada sto si radio,sve pohvale od mene :cheers
jedno pitanje usput,gde kod nas ima da se nabave stiren ploce i koje
debljine ti koristis?
pozdrav Nemanja

Suhoj

Hvala  :)
Od kolege duska sa foruma sam kupio, ploce su 0.5mm.
A imam jos i 1mm stirena al njega slabo koristim.

Plavac

Hvala ti druze,kontaktiracu ga ;)