JS 2 (od papira) 1-35

Previous topic - Next topic

cica

posle dobijanih privatne poruke,da otvaram i ovde jedan topik za moj rad,evo otvaram! Ovaj JS2 vec radim godina i po dana,i mozda vise..100% napravjen od papira!!!!! koristim malo zice malo plastiku ali najvise se koristim papira! Vec sam napravio celu unutrasnjost sa motorom! Jedino gusenice ne radim od papira,gusenice uglavnom su vinylke! Radim makete 3-4godine imam vec 7 sovjetski tenkova!

na madjarskom portalu moze svako pogledati detaljno ovaj projekt! :   
   http://papermodelers.hu/viewtopic.php?f=22&t=430&sid=8db09a060155c8f61daf12cc09168e75&start=0

a evo su slike:






































pozdrav svima!

flanker

Svaka čast za poduhvat i zavidim na višku slobodnog vremena  :cheers
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

airsuba

Jel papir i karton impregniraš sa nečim da bi se posle lakše obrađivao (šmirglao i sl.) ?
Odlično izgleda  :cheers

cica

ne. koristim obicno..no toliko mogu reci da ovo nije bas obicni karton..ali koristim sve vrsta papira.


KuKLiNsKi

al malo varaš... uzeo si rusa da nemora bit švapski odrađen h? ;)
šala  ;) svaka čast, ovo je prejako!  :god
kako planiraš gusjenice?

cica

jedino gusenice su vinilske, ali kod ovog tenka plasticne...u ovom razmeru jako tesko napraviti od papira...

gusenicu sam dobio od jednog lika..on je kupio friulske,a ovu plasticnu od kutije dao mene...

cica

unutrasnjost maketa je zavrsena...evo dao sam malo podlogu..samo da vidim kako se izgleda sa bojama....  ;)








zaki

Tebi treba zabraniti pojavljivanje na forumu, jer prema tvom radu od papira, mi koji sklapamo delove od plastike smo mala deca.
Šta reći, svaka čast na talentu i veštini.
:cheers

airsuba

Odlično izgleda - inače ovi sovjetski teškaši su dušu dali da se rade od papira koliko su grubi i 'čupavi' bili u prirodi  ;D

cica

Zaki! Hvala!  :) trudim se...    A jeste..ove sovjetske tenkove su zrele*..i tako laksije su nego nemce..ali sledeca maketa je tigar 1! Od oktobra...  :violin

cica

evo ovako stoji tenk!...polako sporo ali ide!  Tacno pre 2 godine sam poceo..tad sam otvarao topik na madjarskom portalu!







i evo jos par slika..ove su starije slike, motor je vec unutra! Ali ovako izgleda detaljno:








KuKLiNsKi

fenomenalno  :jok  šta da kažem samo se ponavljam,  ja bi odusto kod istraživanja koji papir koristit...

cica

evo ubacim i ovde nove slike! Napredujem polako..ne treba puno..polako zavrsavam maketa!










Dima-RUS

The dry mud is done very very good!