M-Hobby MiG-21US/UM Sparka 1/72

Previous topic - Next topic

mutayu

Drzacu se fotografija muzejskog L-12 kao referenci za sivu na stajnom trapu pa cemo videti sta ce da ispadne.
Sramota je reci ali nisam uspeo da pronadjem kako bih mogao da podesim white ballance na mom skromnom Sony Cyber Shotu DSC-S930, te sam stoga ponovo slikao na dnevnoj svetlosti sto je dalo malo prihvatljivije rezultate.
U medjuvremenu sam poceo da pripremam unutrasnjost kabine drzeci se onoga sto sam dobio u kutiji i doradjujuci samo detalje u skladu sa uputstvom za sklapanje. Napravio sam i nove komandne table prema uputstvu.
Boju za unutrasnjost sam sam zamesao od Vitex plave i zelene i Talens bele akrilke i sad imam kolicinu za par maketica, nadam se da sam dobro pogodio.
Ono sto je najvise podiglo izgled detalja su sjajni Lift Here dekali za komandne table i bocne konzole. Kadi sedista sam pokusao da udahnem malo zivota teskim tempera washom i laganim drybrashom svetlo sivom humbrol enamelkom.
A sada slike:






Goran A.

Sedista imaju crne naslone za glavu ali ne znam kakav je ostatak. Vidi se nesto sivo na onom u drugoj kabini ali moze biti pojas. 

mutayu

To crno, sudeci po fotografijama, moze da ide kao izbledela nijansa crne, vrlo tamno siva?

Goran A.

To je neka presvlaka, mozda je i koza ili neki vestacki materijal. Crna jeste ali bledje. nije tamno siva.

mutayu

OK. Uradicu kao bledo crnu!  ;D To ima samo kod nas maketara!

matilda

gospode , tacno da ovo ima samo kod nas maketara... nije sija nego vrat...
kako god, jako mi se svidja ovo sto radis.
malo je kao sto si i rekao na brzaka i bez mnogo finesa i specija , ali mi se ipak svidja.
fino ispadose ti dekali po kabini.
jel lift here maketa bolja od ovoga ili je pak plastika ista?

syevan

Goran A.

Auuu! Tek sad vidim sta napisah a i sta je Muta pre toga naznacio. Do mene! Kad citam na preskok...!

mutayu

Sve je to u redu i hvala vam na komentarima u svakom slucaju. U Lift Here kutiji je ista plastika ali uz nju dodje i eceraj i rezinski detalji kao i bogatiji dekali. Na pocetku sam najavio da cu ovu maketu raditi bez previse dorada cega se i drzim. Sledeca maketa dvoseda ce ici sa svim dodacima.
Ovo bledo crno sam uradio bas kako je AG i rekao. Posvetlio sam crnu svetlo sivom i obojio naslone za glavu a zatim ih naprasio sivim suvim pastelom. Dobio sam crne naslone za glavu koji deluju vrlo blago izbledeli.
Posto sam ponovo selio radnju i menjao posao slike ce biti za neki dan.

Nemsy_29

Evo taj sivi detalj na crnom sedistu, nas migonja je u pitanju do duse BIS al isto je to :)


mutayu

Ofarbah ja nekako i tu svetlo bledo crnu!
Evo malo slika, ne stizem da radim tempom kojim bih zeleo, u medjuvremenu sam se opet selio i opet menjao firmu.
Trup je sastavljen, predstoji gitovanje spojeva, dorada kabine i dalje sastavljanje.





Goran A.

Ona slika gore me podsetila na nesto.  Nikada nisam ostavljao osigurace onako smotane na sedistu kad je kabina otvorena. U velikoj zurbi moze da se desi da ostanu tamo kad se zatvori poklopac. Uvek sam ih drzao tako da poklopac ne moze da se spusti i zabravi.

Jos jedan mali detalj koji je lako napraviti od tanke licne i parceta plastike.

mutayu

A gde se drze osiguraci za vreme leta? Mi smo za MB imali kutijicu na desnom boku i tamo pozabadas svih sest.

Goran A.


mutayu

#28
Ne zavrsih maketu do kraja kampanje, ostadoh duzan...
Ostatak slika u zavrsenim maketama!